Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

GLİKOLİL ASİT

ışıldayan cildin sırrı

Glikolik asit alfa hidroksi asidin (AHA) en küçük halidir. Cildin dengeli şekilde soyularak cildi yeniler, pürüzsüleştirir ve tonunu eşitler. Temizleyiciler, tonikler ve kremlerin içerisinde glikolik aside rastlamak mümkündür.
SkinCeuticals glikolik asitleri de cansız ve donuk cilt, leke, akne, cilt tonu eşitsizliği, yaşlanma belirtileri gibi pek çok probleme çözüm olarak kullanılabilir.

Glikolik asit hakkında daha fazla bilgi

GLİKOLİK ASİT NEDİR?

Şeker kamışından elde edilen bir meyve asidi molekülüdür. Ölü ve nemini kaybetmiş hücrelerin ciltten arındırılmasına yardımcı olur. Ciltte dengeli şekilde soyulma sağlar. İnce çizgi, cilt tonunda eşitsizlik, cansızlık, donukluk gibi problemlere karşı kullanılabilir.

glycolic acid

glikolik asidin sırrı

Glikolik asidin cilt için önemi nedir?

Bu sorunun cevabını anlamak için cildin yenilenme sürecini anlamak gerekir.
Cilt  her ay yenilenmek için ölü, donuk tabakasını arındırmaya ve böylece sağlıklı görünen tabakasını ortaya çıkarmaya çalışır. Bu döngü ortalama bir genç-yetişkinde 28 günde bir tekrarlanır. Ancak yaş ile beraber bu yenilenme hızı ve miktarı giderek azalabilir. Bu nedenle ciltte ölü/özelliğini kaybetmiş tabaka kolay arındırılamayarak giderek birikmeye, kalınlaşmaya başlar. Cilt donuk, cansız, pürüzlü hale gelir. Leke, izlerin görünümü artabillir.

Bazı cilt temizleyici ve arındırıcılar cildin üst tabakasına soyarak işlem görürler. Bu ise ciltte inflamasyona neden olabilir. Ancak glikolik asit ciltteki ölü, nemsiz dokular arasındaki bağları zayıflatarak bunların ciltten arındırılmasını sağlar. Aynı zamanda cildi uyararak cildin dokusunu yenilemesini, cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.

Glikolik asit kullanmak güvenli midir?

Kimyasal veya mekanik soyucuların fazla kullanımı ciltte tahriş, iritasyona neden olabilir. Ancak glikolik asidin doğru konsantasyonda, gece güneş ışınlarından uzak kullanımı cildin kendi kendini hafifçe soyarak yenilemesine yardımcı olur. Bu nedenle kullandığınız glikolik asidin oranına dikkat ediyor olmanız son derece önemlidir.

%4 altında konsantrasyondaki glikolik asit içeren ürünler, ürünün pH'ına da bağlı olarak günde 1, belki 2 defa kullanılabilir. Bazı durumlarda akne tedavisindeki bakımlara eklenebilir. %20 üzerindeki konsantasyonlar yalnızca cilt konusunda uzman kişiler gözetiminde uygulanmalıdır. Eğer cilt ışıltısını, pürüzsüzlüğünü kaybetti ve cilt tonunda eşitsizlik söz konusu ise, evde kullanılabilecek ideal oran %4-10 arasındadır. Glikolik asit ile beraber mutlaka kullanmanız gerek ürünler:geniş spektrumlu güneş koruyuculargündüz kullanmanız tavsiye edilen ürünler

cildiniz için ideal konsantrasyonu bulmak

< %4 GLİKOLİK hafif soyucu etki

%4-%10 GLİKOLİK yaşlanma belirtileri, ince çizgi, donukluk

> %20 GLİKOLİL Uzman kontrolünde kullanılması gereken oran

Glikolik asidin pH seviyesi ne olmalıdır?

Glikolik asit içeren her ürün birbirinden farklıdır. Asidin efektifliğini "serbest asit değeri" denilen oran belirler. Serbest asit değeri, asidin ciltte etkili olan gerçek değerini ifade etmektedir.
Serbest asit değerini 2 faktör belirler: asit konsantrasyonu, formülün pH seviyesi. Düşük seviyedeki pH glikolik asidin etken olabilmesi için önemlidir. %4-10 oranındaki içerik ise günlük gece kullanımına uygun konsantrasyondur. Ürünlerinizde daima serbest asit değerini sorgulayın; yalnızca konsantrasyon içindeki oranını değil. Çünkü pH seviyesi yükseldikçe glikolik asidin etkenliği azalır. Doğru olan, ideal orandaki pH derecesi ile beraber cilde zarar vermeyecek ancak etkili oranda glikolik asit içeren ürünleri tercih etmektir.

Glycolic 10 Yenileyici Gece Bakımı serbest glikolik asit oranı %10 olacak şekilde özel olarak formüle edilmiştir.
Cilt ışıltısında %36 artış sağlar.%10 glikolik asit içeren formül
Cilt ışıltısında %36 artış sağlar

pH seviyesinin glikolik asit üzerindeki etkisi

%8.7 serbest
asit değeri pH 3

%4 serbest
asit değeri pH 4

%0.6 serbest
asit değeri pH 5

Glikolik asit peeling nedir?

Yalnızca profesyoneller tarafından uygulanabilir. Cildin üst tabakası arındırılarak altındaki sağlıklı tabakaya ulaşılır. Bu tabaka ile etkileşime giren glikolik asit, belirli süre cilde uygulandıktan sonra tedavi sonunda kırışıklık görünümü, cilt tonu eşitsizliği, cilt dokusundaki bozukluklarda gelişme sağlanır.

Peeling sonrasında cilt bakım uzmanlarının uygulaması gereken geniş spektrumlu güneş koruyucular UVA/UVB ışınlarının ciltteki yaşlandırıcı etkilerine karşı koruma sağlar. Kimyasal peelinglerden sonra çevresel etkiler nedeniyle hasar görmeye daha açık olan cildi güneş korucular ile korumak önemlidir.

Kimyasal peelingler hakkında daha fazla bilgi >

What are the benefits of a glycolic acid regimen?

Adding glycolic acid to your daily regimen will help promote skin’s overall radiance. This potent ingredient provides gentle exfoliation to the skin in order to promote natural cell turnover. SkinCeuticals has several products that contain glycolic acid that are formulated for daily use. Glycolic Renewal Cleanser is ideal for use in both the morning and evening as a first step in your routine. This exfoliating cleansing gel targets the dull, rough skin on your face and wipes away long-wear makeup without stripping the skin of moisture. At night, round out your regimen with

With use of any high-concentration glycolic acid product, it is common to experience mild symptoms of skin detoxification such as redness and temporary skin purging. Generally, these side effects resolve with continual use. Please consult your

Listele

Cilt tipi

Cilt durumu

Seçenekler

1 ürün
Buna göre sırala

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer