Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

HYALÜRONİK
ASİT SERUM

Tüm cilt tipleri için
hyalüronik asit içeren
yenilikçi formüller

SkinCeuticals hyalüronik asit içeren serumlar, ciltte uzun süre nemlilik sağlar. En efektif nem tutuculardan biri olan hyalüronik asit molekülü, kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutma kapasitsine sahiptir Ciltteki tüm hücrelere, tıkamadan nemin iletilmesini sağlar.
Cildi dolgunlaştıran, uzun süre nemlilik sağlayan bu ürünler gece ve gündüz kullanımına uygundur. Aynı zamanda cildin pürüzsüz ve eşit tonda olmasını sağlar.

Hyalüronik asit hakkında detaylı bilgi edinin

Özel içerik: hyalüronik asit

En etkili cilt nemlendiricilerinden biri olan hyalüronik asit, aynı zamanda cilde dolgunluk, pürüzsüzlük ve sıkılık kazandırır.

hyaluronic acid

hyalüronik asit hakkında

Hyalüronik asit nedir?

Hyalüronik asit, disakkarit zincirinden (şeker) oluşan ve tüm vücut dokusunda doğal olarak bulunan bir moleküldür. Cilt ve göz çevresindeki sıvı/eklem kısımlarda daha yüksek oranda bulunur. Vücudun doğal nemlendiricisi olarak, kendi ağırlığının 1000 katı kadar suyu çeker ve cildin uzun süreli nem deposu olarak çalışır.

Hyalüronik asidin görevi nedir?

Hyalüronik asit cilt dokusunu iyileştirir ve daha dolgun görünmesini sağlar. Vücudun başka alanlarında eklem ağrıları gibi yaşlanmaya bağlı sağlık problemlerini gidermek için kullanılır. Vücutta doğal olarak üretilen bir moleküldür. Kolajen miktarının korunmasının, nem seviyesinin, elastikiyet ve sıkılığın önemli olduğu cilt hücreleri, eklemlerin için, göz çukurlarında büyük moleküler yapıda bulunur.

Hyalüronik asidin cilt yaşlanmasındaki rolü nedir?

Cildin özellikle en üst tabakalarında daha fazla oranda bulunan hyalüronik asit, cildin en önemli proteinleri kolajen ve elastin lifler gibi davranır. Ancak hyalüronik asit molekülünün ciltteki ömrü kısadır. 24 saat içerisinde %30-50 oranında azalabilir ve yaş ile bu azalma miktarı giderek hızlanır. Hyalüronik asit miktarındaki azalma 20'li yaşlarda başlar ve 40'larda giderek hızlanır. Bu nedenle ciltteki kuruluk ve yaşlanma belirtileri giderek belirgin hale gelir. Kırışıklık, ince çizgi, cilt dokusunda pürüzler, elastikiyet ve sıkılık kaybı oluşmaya başlar ve en önemlisi cilt dolgunluğunu kaybeder.

Hyalüronik asidin cilt için yararı nedir?

Ciltteki nem miktarında azalmanın en önemli etkileri cilt sıkılığı, pürüzlüğü ve dolgunluğundaki kayıplar olarak ortaya çıkmaktadır. Hyalüronik asit içeren topikal ürünler ile cildin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlamak mümkün.

Cildim için hangi hyalüronik asit ürünü uygun?

Hyalüronik asit yağsız formülü ve nem verme özelliği sayesinde tüm cilt tipleri için ideal bir içeriktir. Hassas ciltlerde dahi uzun süre, derinlemesine nemlilik sağlar. 
Tüm SkinCeuticals hyalüronik asit içeren ürünleri, ince çizgi, kırışıklık, nemsizlik ve geçici cilt hassasiyetine karşı savaşmaya ve cilt lekelerini gidermeye yardımcı olur. Size en uygun hyalüronik asit ürününü keşfetmek için yetkili satış noktalarımıza bekliyoruz.

Topikal ve enjeksiyon ile yapılan hyalüronik asidin farkı nedir?

Hyalüronik asit, güçlü bir nemlendirici olmasına rağmen, parçalanmış moleküler yapıda değilse cilde penetrasyonunu zorlayacak büyüklüktedir. Enjeksiyon ile cilde verildiğinde ise cilde dolgunluk kazandırmak ve pürüzsüzlük sağlamak için hücreler arasındaki boşlukları doldurur ve bu alanlarda daha fazla suyun absorbe edilmesini sağlar.
Dolgu işlemleri için yüzdeki en yaygın bölgeler göz, ağız ve dudak çevresi, yanak, alındır. Bu bölgelere uygulanan işlemlerin etkisi 3-9 ay arası devam eder ve hyalüronik asit vücutta depo edilir. Ancak ciltteki sağlıklı görünümün devamı için işlemin ihtiyaç doğrultusunda tekrar edilmesi gerekmektedir. Hyalüronik asit enjeksiyon işlemleri için size en yakın SkinCeuticals profesyoneliSize en yakın SkinCeuticals bayisi

Topikal hyalüronik asit ürünleri günümüzde en verimli ev bakım ürünleri haline geldi. Cilt üzerindeki nemliliği artırırken cilt daha yumuşak ve pürüzsüz hale gelir ve cilt daha dolgun ve sıkı gözükür.
Profesyonel olarak uygulanan hyalüronik asit enjeksiyonlarının devam bakımı olarak kullanılabilir.

Is hyaluronic acid good for oily skin?

When it comes to oily skin, it may seem like a good idea to avoid hydration for fear of clogging pores. However, the opposite is true. Depleting skin of essential moisture can cause it to overcompensate and produce even more oil. However, many traditional hydrating ingredients can feel tacky or heavy on oily skin. As a result, it is important to look for oil free, non comedogenic formulas that help retain moisture levels in skin.

Recognized as the body’s natural moisturizer, hyaluronic acid is capable of retaining 1,000x its weight in water. Featured in SkinCeuticals
Hydrating B5, this lightweight moisturizing agent has a unique ability to attract and retain moisture in skin, effectively delivering long-lasting hydration without clogging pores.

Listele

Cilt tipi

Cilt durumu

Seçenekler

4 ürün
Buna göre sırala

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer