Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerinden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

Dr. Sheldon R. Pinnell

SkinCeuticals’ın kurucu bilim adamı Dr. Pinnell önemli araştırmasıyla topikal antioksidanların yüzünü değiştirmiştir. Bir dermatologdan, profesörden ve cilt bakım kimyagerinden çok daha fazlası olan, laboratuar önlüğünün içindeki adamla tanışın ve çığır açan çalışmasını açıklarken dinleyin.

Dr. Pinnell Temmuz 2013'te hayatını kaybetti. Onun cilt bilimine yönelik araştırmaları Skinceuticals'ı antioksidan alanında bir otorite haline getirmiştir. Çalışmaları, araştırmalarımıza ilham verecek ve bilim kaynaklı gelişmiş cilt bakım ürünleri üretmek olan misyonumuza destek vermeye devam edecektir.

Dr. Pinnell

Seçkin Profesör, Kolajen Kimyageri ve Dermatolog

Biyografi

40 yılı aşkın bir süredir Duke University Medical School fakültesinin seçkin üyesi olan Dr. Pinnell, bir dermatoloji profesörüydü, J. Lamar Callaway Professor Emeritus of Dermatology ünvanını taşımaktaydı ve 15 sene boyunca Duke University Medical Center Dermatoloji Bölümü Başkanlığı yaptı. Duke University'de Amerika'dan ve yurtdışından gelen hekimleri dermatolog ve araştırma uzmanı olarak eğitti. Cilt kanseri, cilt hastalıkları ve yaşlanma ile ilgli araştırmalar ile geçen 40 sene boyunca, Dr. Pinnell antioksidanlaar, C vitamini, kollajen sentezi, foto-hasar alanlarında 200'den fazla bilimsel makale yazdı.

Eğitim

Dr. Pinnell Yale Üniversitesi’nden tıp doktorluğu derecesini almış, tıp staj ve asistanlığını Minneapolis, Minnesota’daki University of Minnesota Hospital’da yapmış ve dermatoloji stajını Harvard Üniversitesi ve Boston, Massachusetts’teki Massachusetts General Hospital’da tamamlamıştır. Dr. Pinnell kolajen kimyageri olarak, araştırma stajını Bethesda, Maryland’deki National Institutes of Health ve Münih, Almanya’daki Max Planck Institute for Biochemistry’de yapmıştır. Dr. Pinnell şeref listesine girerek mezun olduğu Duke Üniversitesi Kimya fakültesinden lisans derecesini almıştır.

Patentler

Dr. Pinnell’in cilt bilimi araştırmaları son otuz yıldır sekiz adet patent kazandırmıştır. SkinCeuticals tarihindeki en önemli patent “L-Ascorbic Asit (C Vitamini) Sabit Solüsyonu” ile ilgilidir. Bu çalışmada öne sürülen formülasyon standartları şimdi Duke Antioksidan patenti olarak biliniyor. Dr. Pinnell’in önceki patentini üç ek patent destekler, biri Skin Firming Cream ve Eye Cream’de kullanılan kombinasyonu koruma amaçlı formülasyona özel uygulamadır; diğeri SkinCeuticals’ın C+E cilt bakımı ürünlerinde kullanılan formülasyonu korumak içindir; ve bir üçüncüsü SkinCeuticals’ın phloretin cilt bakımı ürünlerinde kullanılan formülasyonu korumak içindir. Hep birlikte, bu patentler SkinCeuticals’ın tüm antioksidan ürünleri için sarsılmaz bir temel sağlar.

Dr. Pinnell'in Araştırması

Dr. Pinnell’in Duke Antioksidan patenti markanın kuruluşundan itibaren SkinCeuticals’ın arkasındaki itici güç olmuştur, fakat Dr. Pinnell zaman içinde dönüm noktası niteliğinde yeni keşifler yapmıştır. Cilt bilim araştırma sonuçları meslektaş onaylı dergilerde yayımlanmış ve hala dermatoloji topluluğunda dünyaca kabul görülmektedir.

Klinik Çalışmalar

Dr. Pinnell, topikal antioksidan yenilikçi teknolojileriyle doğrudan bağlantılı birçok araştırma dahil olmak üzere, 100’den fazla meslektaş incelemesinden geçmiş yayım yapmıştır:

Topikal L-Ascorbic Asit Perkütan Emilim Çalışmaları Pinnell, S.R., et al.,Topical L-Ascorbic Acid: Percutaneous Absorption Studies. Dermatol Surg 27:2, 137-142, 2001
Pinnell, S.R., et al.,Topical L-Ascorbic Acid: Percutaneous Absorption Studies. Dermatol Surg 27:2, 137-142, 2001
Bir topikal antioksidanın cilde nüfuz etmek ve cildi korumak için sağlaması gereken doğru formülasyon özelliklerini ilk olarak keşfeden SkinCeuticals’dır. Bu parametreler antioksidan formülasyonu için altın standart olmuştur.

Çalışmayı Görüntüle>

Topikal Antioksidanlar C ve E Vitamini Kombinasyonuyla UV Işın Koruması
Lin, J.Y., Selim, M.A., Shea, C.R., Grichnik, J. M., Omar, M.M., Monterio-Riviere, N.A., and Pinnell, S.R. J Amer Acad Dermatol 48: 866-74, 2003.
SkinCeuticals ikinci nesil ürünü antioksidan teknolojisinin gelişmesinde dönüm noktası olmuştur. İlk defa, su içeren bir antioksidanla (C Vitamini) yağlı bir antioksidanı (Vitamin E) başarılı bir şekilde karıştırmak mümkündür.

Foto Hasar ve Oksidatif Stres ve Topikal Antioksidanların Sağladığı Koruma
Pinnell, S.R, J Am Acad Dermatol. 48(1): 1-19, 2003.
Çevresel faktörlerin oluşturduğu cilt hasarına karşı tam spektrumlu bir koruma sağlamak için, her gün bir topikal antioksidan kullanmak zorunludur. Serbest radikallere karşı bu ilave korumanın cildin erken yaşlanmasını önlemeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Çalışmayı Görüntüle>

C, E Vitaminleri ve Ferulic Asit İçeren bir Topikal Antioksidan İnsan Cildine Ultraviyole Işınların Neden Olduğu Hasara Karşı Koruma Sağlıyor.
Pinnell, S. et al. J Am Acad Dermatol. 59(3):418-25, 2008.
SkinCeuticals üçüncü nesil topikal antioksidanı, C E Ferulic ile cilde eşsiz yaşlanma karşıtı sonuçların yanında, cildin doğal korumasından 8 kat daha fazla koruma sağlamak da mümkündür.

Çalışmayı Görüntüle>

Diğer meslektaş onaylı yayımlar diğer antioksidanların cildi oksidatif strese karşı korumada etkili olmadığını kanıtlamıştır – alpha lipoic asit, ubiquinone, ve kinetin dahil olmak üzere-:

Alpha Lipoic Asit Topikal Antioksidan Olarak Cilde Foto Koruma Sağlamada Etkili Değildir.
Lin, J.Y., Lin, F-H., Burch, J.A., Selim, M. Angelica, Monterio-Riviere, N.A., Grichnik, J. M. and Pinnell, S.R. J Invest Dermatol, 123:5, 996-998, 2004.

Ubiquinone, Idebenone, ve Kinetin, Ferulic Asit, Vitamin C ve E kombinasyonundan oluşan Topikal Antioksidanla Karşılaştırıldığında Cilde Foto Koruma Sağlamada Etkili Değildir.
Tournas, J.A., Lin, F-H, Burch, J.A., Selim, M.A., Monteiro-Riviere, N.A., Zielinski, J.E., and Pinnell, S.R. J Invest Dermatol, 126, 1185-1187, 2006.

Ödüller & Ünvanlar

Zamanımızın en saygın doktorlarından ve cilt bilim adamlarından biri olan Dr. Sheldon Pinnell sayısız ödül ve takdir kazanmıştır. Önemli ünvanları arasından:

 • Duke Üniversitesi’nde J. Lamar Profesör ve Dermatoloji Onursal Profesörü
 • Dermatolojik Araştırma Topluluğu Onursal Üyeliği
 • Amerika’daki En İyi Doktorlar
 • Tıpta Uluslar arası Kim Kimdir
 • Bilim ve Mühendislikte Kim Kimdir
 • Amerika’da Kim Kimdir
 • Amerika Dermatoloji Kurulu Diplomatı
 • Amerika Dermatoloji Akademisi Üyesi
 • Amerika Dermatoloji Derneği Üyesi
 • Dermatoloji Araştırma Kurumu Üyesi
 • Amerikalı Doktorlar Derneği Üyesi

2013'te, Duke University School of Medicine Dermatoloji Bölümü, Dr. Pinnell'in cilt hastalıkları tedavisindeki sarsılmaz adımlarını ve gelecek nesilin genç bilim insanlarını yetiştirmekte gösterdiği çabayı onure etmek adına The Sheldon Pinnell Center for Investigative Dermatology'i açtı. Pinnell Center, kariyerinin başlarındaki araştırmacılar için fon sağlama, doktora sonrası araştıma eğitimi verme, cilt hastalıklarıni önleyen ve tedavi eden yenilikçi tasarı ve projelere yatırım yapma, araştırmacı topluluğu büyütmek amacıyla seminerler düzenleme, laboratuvar ve araştırma merkezlerinin büyütülmesi ve klinik araştırmalara destek verme amacı olan kapsamlı bir program sunmaktadır.

Dr. Pinnell, dünyaca ünlü bir Dermatoloji Bölümü yaratma vizyonuyla ve yeni araştırmacı ve klinikçilerin işe alınması, immuno-dermatology alanında yeni çalışmaların yürütülmesi; ayrıca yaraların iyileştirilmesi, lazer tedavi, dermatolojik ameliyat, pediatrik dermatoloji alanında yeni klinik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 1982-1997 yılları arası görev yapmıştır. 2009 yılında onun ve ondan önceki ve sonraki bilim insanlarının çabaları, bugün araştırma, klinik bakım ve eğitim alanında takdir edilen çalışmalara imza atan Dermatoloji Bölümü'nün kurulmasi ile sonuçlandı.

Çalışan ve öğrencilerin kattıkları değerlerle ve Dr. Pinnell'in bağlılığı, eğitimci yapısı, akademik yaşamı coşkulu bir şekilde desteklemesi, entelektüel merakı ve Duke University Dermatoloji Bölümü'nü ülkenin ve dünyanın en iyisi yapan benzerine az rastalan liderliği sayesinde, The Pinnell Center sürekli büyüyen bir miras olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer