Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerinden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

GLİKOLİK ASİT

IŞILDAYAN CİLDİN SIRRI

Glikolik asit alfa hidroksi asidin (AHA) en küçük halidir. Cildin dengeli şekilde soyularak cildi yeniler, pürüzsüleştirir ve tonunu eşitler. Temizleyiciler, tonikler ve kremlerin içerisinde glikolik aside rastlamak mümkündür.
SkinCeuticals glikolik asitleri de cansız ve donuk cilt, leke, akne, cilt tonu eşitsizliği, yaşlanma belirtileri gibi pek çok probleme çözüm olarak kullanılabilir.

banner_category_glycolic.jpg
Glikolik asit hakkında daha fazla bilgi

GLİKOLİK ASİT NEDİR?

Şeker kamışından elde edilen bir meyve asidi molekülüdür. Cildin, ölü ve nemini kaybetmiş hücrelerden arındırılmasına yardımcı olur. Ciltte dengeli şekilde soyulma sağlar. İnce çizgi, cilt tonunda eşitsizlik, cansızlık, donukluk gibi problemlere karşı kullanılabilir.

glycolic acid

glikolik asidin sırrı

Glikolik asidin cilt için önemi nedir?

Bu sorunun cevabını anlamak için cildin yenilenme sürecini anlamak gerekir.
Cilt  her ay yenilenmek için ölü, donuk tabakasını arındırmaya ve böylece sağlıklı görünen tabakasını ortaya çıkarmaya çalışır. Bu döngü bir genç-yetişkinde ortalama 28 günde bir tekrarlanır. Ancak yaş ile beraber bu yenilenme hızı ve miktarı giderek azalabilir. Bu nedenle ciltte ölü/özelliğini kaybetmiş tabaka kolay arındırılamayarak giderek birikmeye, kalınlaşmaya başlar. Cilt donuk, cansız, pürüzlü hale gelir. Leke, izlerin görünümü artabilir.

Bazı cilt temizleyici ve arındırıcılar cildin üst tabakasını soyarak etki ederler. Bu ise ciltte inflamasyona neden olabilir. Ancak glikolik asit ciltteki ölü, nemsiz dokular arasındaki bağları zayıflatarak bunların ciltten arındırılmasını sağlar. Aynı zamanda cildi uyararak cildin dokusunu yenilemesine, cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.

Glikolik asit kullanmak güvenli midir?

Kimyasal veya mekanik soyucuların fazla kullanımı ciltte tahriş, iritasyona neden olabilir. Ancak glikolik asidin doğru konsantrasyonda, gece, güneş ışınlarından uzak kullanımı cildin kendi kendini hafifçe soyarak yenilemesine yardımcı olur. Bu nedenle kullandığınız glikolik asidin oranına dikkat ediyor olmanız son derece önemlidir.

%4 altında konsantrasyondaki glikolik asit içeren ürünler, ürünün pH'ına da bağlı olarak günde 1, belki 2 defa kullanılabilir. Bazı durumlarda akne bakımlarına eklenebilir. %20 üzerindeki konsantrasyonlar yalnızca cilt konusunda uzman kişiler gözetiminde uygulanmalıdır. Eğer cilt ışıltısını, pürüzsüzlüğünü kaybetti ve cilt tonunda eşitsizlik söz konusu ise, evde kullanılabilecek ideal oran %4-10 arasındadır.  Glikolik asidincildi pul pul soyan formülü sayesinde  her zamangeniş spektrumlu güneş koruyucular içeren bakım rutinleri  peeling bakımları  sonrasında uygulanmalıdır.

CİLT ENDİŞENİZE UYGUN DOĞRU KONSANTRASYONU BULMAK

< %4 GLİKOLİK hafif soyucu etki

%4-%10 GLİKOLİK yaşlanma belirtileri, ince çizgi, donukluk

> %20 GLİKOLİK Uzman kontrolünde kullanılması gereken oran

Glikolik asidin pH seviyesi ne olmalıdır?

Glikolik asit içeren her ürün birbirinden farklıdır. Asidin etki gücünü "serbest asit değeri" denilen oran belirler. Serbest asit değeri, asidin ciltte etkili olan gerçek değerini ifade etmektedir.
Serbest asit değerini 2 faktör belirler: asit konsantrasyonu, formülün pH seviyesi. Düşük seviyedeki pH glikolik asidin etken olabilmesi için önemlidir. %4-10 oranındaki içerik ise günlük gece kullanımına uygun konsantrasyondur. Ürünlerinizde daima serbest asit değerini sorgulayın; yalnızca konsantrasyon içindeki oranını değil. Çünkü pH seviyesi yükseldikçe glikolik asidin etkenliği azalır. Doğru olan, ideal orandaki pH derecesi ile beraber cilde zarar vermeyecek ancak etkili oranda glikolik asit içeren ürünleri tercih etmektir. 

Glycolic 10 Yenileyici Gece Bakımı serbest glikolik asit oranı %10 olacak şekilde özel olarak formüle edilmiştir.

  %10 glikolik asit içeren formül

pH seviyesinin glikolik asit üzerindeki etkisi

%8.7 serbest
asit değeri pH 3

%4 serbest
asit değeri pH 4

%0.6 serbest
asit değeri pH 5

Glikolik asit peeling nedir?

Yalnızca profesyoneller tarafından uygulanabilir. Cildin üst tabakası arındırılarak altındaki sağlıklı tabakaya ulaşılır. Bu tabaka ile etkileşime giren glikolik asit, belirli süre cilde uygulandıktan sonra tedavi sonunda kırışıklık görünümü, cilt tonu eşitsizliği, cilt dokusu görünümünde gelişme sağlanır.

Glikolik asit peelingi sonrasında cilt bakım uzmanları mutlaka  geniş spekturumlu güneş koruyucular ile  UVA/UVB ışınlarının yaşlandırıcı etkilerine karşı korumalıdır. Kimyasal peelinglerden sonra çevresel etkiler nedeniyle hasar görmeye daha açık olan cildi güneş koruyucular ile korumak önemlidir.

Kimyasal peelingler hakkında daha fazla bilgi >

Glikolik asit bakımının faydaları nelerdir?

Günlük bakım rutininize gilikolik asit eklemek, cildinizin aydınlığını arttırmanıza yardımcı olacaktır. Bu güçlü bileşen, doğal hücre yenilenmesini hızlandırmak için cildi yuuşak bir şekilde pul pul soyar. SkinCeuticals, günlük bakım rutinine eklenebilen ve glikolik asit ile  formüle edilmiş birkaç ürün geliştirmiştir.Glycolic Renewal Cleanser,hem sabah hem gece bakımınızın ilk adımı olarak kullanılmak için idealdir. Bu cildi soyan temizleme jeli; yüzünüzdeki donuk ve pürüzlü tabakayı hedefler, nemli cilt tabakasına zarar vermeden ciltte uzun süre kalmış makyaj temizler.  Gece kullanımında; bakım rutininizi%10 oranında glikolik asit içeren ve cilt ışıltısını %36 oranında arttıranGlycolic 10 Renew Overnight ile tamamlayın

Herhangi bir yüksek konsantrasyonlu glikolik asit içeren ürün kullanımında; ciltte kızarıklık ya da hassasiyet gibi durumlar oluşması normaldir. Genelde bu gibi durumlar zaman içerisinde düzenli kullanım ile çözülür.Eğer bu gibi durumlar için bir endişe duyuyorsanız,lütfen bir cilt bakım uzmanına danışın.

Filtrele

Cilt Tipi

Cilt Durumu

Sırala

Filtrele

Cilt Tipi

Cilt Durumu

Sırala

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer