Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerinden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

Cilt Tanımınız

Cilt vücudun en önemli organlarından biridir. İdeal cilt sağlığına ulaşmak için, çeşitli cilt tiplerini ve durumlarını anlamak ve hasara neden olabilecek faktörleri bilmek önemlidir.

Cildi Anlama

Cilt katmanları, yapısal proteinleri ve içerikleriyle vücudun en geniş organıdır. İdeal cilde ulaşmak için kilit nokta bu dinamik organın içteki işleyişini anlamaktır.

Cildin anatomisini ve fizyolojisini keşfedin.>

Cilt Tipleri & Durumları

Her cilt farklıdır; farklı cilt tipi ve farklı cilt durumlarının kombinasyonları kendine has özelliklere sahiptir.

Cilt tipleri ve cilt durumlarını keşfedin. Daha fazlasını öğrenin.>

Cilt tipi

 • NORMAL
  NORMAL
 • YAĞLI
  YAĞLI
 • KARMA
  KARMA
 • KURU
  KURU
 • HASSAS
  HASSAS

Cilt durumları

 • YAŞLANMA
  YAŞLANMA
 • AKNEYE EĞİLİM GÖSTEREBİLEN CİLTLER
  AKNEYE EĞİLİM GÖSTEREBİLEN CİLTLER
 • HİPERPİGMENTASYON
  HİPERPİGMENTASYON
 • NEMSİZ
  NEMSİZ
 • KIZARIKLIK GÖRÜNÜMÜ
  KIZARIKLIK GÖRÜNÜMÜ
 • HASSASLAŞMIŞ
  HASSASLAŞMIŞ
v_environemental-agressors

Çevresel Saldırganlar

Koruyucu antioksidanların doğal deposu cildin kendisini onarmasına yardım eder fakat çevresel faktörler tarafından bombalandığı zaman bu kaynak çabucak tükenir. Antioksidan koruması olmadan cilt görünümünü ve uzun süreli sağlığını etkileyen hücresel hasara karşı koyamaz.

Cilt hasarına neden olan ana çevresel faktörler güneş ışığı, kızılötesi radyasyon, hava kirliliği, iklim değişiklikleri ve sigara dumanıdır. Bu tetikleyiciler cildin hayati hücresel bileşenleri ve DNA’sında zararlı olaylar zincirini başlatan serbest radikalleri yaratır. İltihap, DNA mutasyonları, protein hasarı ve gen ifadesindeki değişiklikler diğer yıkıcı etkilerin arasındadır. Hücreler çevresel saldırılardan kendilerini daha az koruyabildiğinde ve işlevlerini doğru gerçekleştirme kabiliyetlerini yitirdiklerinde oluşan görünür işaretler ince çizgiler, kırışıklıklar, gevşeklik, lekelenme ve potansiyel cilt kanseridir.

Güneş Hasarı & Güneş Koruması

Güneş hayatı devam ettiren enerjinin kaynağıdır fakat uygun koruma olmaksızın güneşe maruz kalındıkça negatif sonuçlara neden olur. Cildimize zarar veren ışınların üç ana tipi UVA, UVB ve kızılötesi ışınlar (IR)dır, bunların hepsi cilde nüfuz etme yetisine sahiptir ve hücrelere zarar verir. Yüzeyde bu zarar ince çizgiler, kırışıklıklar, sarkma ve lekelenme olarak görünür fakat en tehlikeli sonuç yüzeyin altındaki cilt kanseri riskidir.

Cildi güneşten yeteri kadar korumak için, güneş koruyucu günlük rutinin bir parçası olmak zorundadır. Seçenekler fiziksel UV-yansıtan içerikler, kimyasal UV-emici içerikler ya da bu ikisinin kombinasyonunu içerir fakat etikette bakılacak en önemli şey “geniş spektrum” terimidir. Bu UVA ve UVB radyasyonun spektrumundan geniş korumayı ifade eder, SPF ise sadece güneş yanığından sorumlu UVB ışınlarından korumanın süresini ölçer.

Araştırmalar sadece güneş korumasının çevresel hasara karşı yeterli korumayı sağlamadığını göstermiştir. Ortalama tüketicinin yeterli güneş koruması uygulamadığı tespit edilmiştir. İkinci olarak, güneş korumaları UV ışınlarına maruz kalma sonucunda oluşan serbest radikallerin sadece %55 oranına kadar olan kısmını engeller. Son olarak, UV filtreleri zararlı kızılötesi radyasyona karşı koruma sağlamaz. Çevresel cilt tehdit kaynaklarının tümüne karşı geniş kapsamlı koruma için, günlük güneş korumasıyla beraber bir topikal antioksidan kullanmak gerekir. SkinCeuticals UV ışınlarının ve diğer çevresel faktörlerin neden olduğu hasara karşı ideal korumayı sağladığı klinik olarak test edilmiş sekiz antioksidan ürünü sunmaktadır.

* Haywood, R., ve diğerleri, J Invest Dermatol 2006;121:862-868

Doğru Cilt Bakım Rejiminin Önemi

Cildin görünümünü iyileştirmek ve onu daha sağlıklı hale getirmek için doğru bir cilt bakım rejimi gereklidir. Belirli ürünler cilt tipine ve cilt durumuna bağlı olsa da, bütün etkili rejimler üç ana elementi içermelidir – Önleme, Düzeltme ve Koruma. SkinCeuticals olarak, ürün felsefemiz ve tüketici eğitim programlarımız bu prensipler doğrultusunda şekillenmiştir. Bu üç basamak çevresel saldırıların ciltteki etkisini hedef alır ve en aza indirir.

Cilt yaşlanması ve cilt kanserini “Önleme” için, günlük topikal antioksidan kullanmak gereklidir. Bu ürünler UV ışınları, kızılötesi radyasyon, kirlilik ve sigara dumanı gibi diğer çevresel faktörlerin oluşturduğu serbest radikalleri etkisiz hale getirerek cilt hasarını önlemektedir.

Güneşin sebep olduğu foto hasar artan cilt yaşlanmasının ve cilt kanserinin bir numaralı nedenidir. Bu hasarı önlemek için, cildi güneş ışığından “Koruma” şarttır. SkinCeuticals farklı cilt tipleri, durumları ve yaşam tarzları için tasarlanmış, cildi UV ışınlarından koruma amaçlı, geniş spektrumlu çeşitli güneş koruyucular sunar.

Çizgiler, kırışıklıklar, lekelenme ve geçmiş hasarın diğer görünür etkilerini en aza indirmek için, SkinCeuticals “Düzeltme” amaçlı ürünler sunar. Bu etkili cilt bakım ürünleri daha sağlıklı ve genç görünümlü bir cilt sağlamak için güçlü içerikler ve gelişmiş teknolojiyle formüle edilmiştir.

Bu üç bileşen cildin görünümünü iyileştirmek ve onu daha sağlıklı hale getirmek için etkili bir cilt bakım rejimini garanti eder.

SkinCeuticals cilt bakım uzmanları her özgün cilt tipi ve durumu için oluşturulmuş etkili bir cilt bakım rejimi yaratabilir. Bu uzmanlar SkinCeuticals eğitiminden geçerler ve bir kişinin cilt bakım hedeflerine ulaşmasını sağlamak için ek profesyonel tedaviler önerebilirler. SkinCeuticals uzmanını sağlıklı, güzel bir cilt için gerekli bir ortak olarak düşünün.

Day

1: Cleanse & tone
2: Antioxidant
3: Hydrate, lighten or calm
4: Moisturize
5: Sunscreen

Night

1: Cleanse & tone
2: Antioxidant
3: Hydrate, lighten or calm
4: Moisturize
5: Sunscreen

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer