Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerinden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

CİLT TEMİZLEYİCİLERİ

Tüm cilt tipleri ve tüm cilt problemlerine yönelik
yeni temizleyici serisi

SkinCeuticals temizleyicileri, kirleri temizleyen ve ölü cilt hücrelerini cildi soymadan yok eden arındırıcı içeriklerle tasarlanmış, hassas temizleyicilerdir. Profesyonel standartlara göre formüle edilmiş temizleyicilerimiz cildin kuruluğunu ya da yağlılığını arttırmadan ferah ve temiz bir his bırakır.

banner_category_facial_cleanser
Temizleyiciler hakkında daha fazla bilgi

CİLDİ TEMİZLEMENİN ÖNEMİ

Cilt temizliği, ideal cilt bakımının ilk adımıdır. Gün boyu ciltte biriken kir, ölü hücre, istenmeyen sebumu arındırmaya ek olarak cilt bakım ürünlerinizin etkili bir şekilde absorbe edilmesi için önemlidir.

v_facial_cleanser

Cilt Temizleyiciler

İdeal cilt temizleyici nasıl olmalıdır?

Cilt temizleyicinizi seçerken cilt tipinize ve beklentinize uygun ürünü seçmek önemlidir. Çünkü cildinizi arındırırken yüzeydeki doğal yağları soymaması gerekir. SkinCeuticals cilt temizleyiciler; normal, yağlı, karma, hassas işlem görmüş cilt tipleri için formüle edilmiştir. Yüksek konsantrasyonlu bileşenlerin biraraya geldiği bu ürün serisi, cildi etkili bir şekilde temizlerken fazla yağ ve kuruluk gibi bazı cilt durumlarına da yardımcı olur.

Size en uygun temizleyici ürünler için  SkinCeuticals cilt bakım uzmanına danışın

Hassas ciltler için ideal temizleyici

Hasar görmüş, hassas veya profesyonel bakım sonrası ciltlerde temizleyici olarak hafif ve alko, sabun, parfüm, boya içermeyen ürünler tercih edilmelidir. Allantoin, sorbitol ve gliserin gibi nemin korunmasını sağlayan içerikli ürünlere odaklanılmalıdır. 
Botanik özler içeren ürünler hassas cildin yatışmasını sağlar. Salatalık, papatya özü bu yatıştırıcı etkili bileşenlere örnektir.

Hassas ve profesyonel bakım sonrası ciltler için özel ürün  Soothing Cleanser  botanik özlere sahip içeriği ile hassas cildi arındırır, yatıştırır ve nemin korunmasını sağlar.

Kuru ciltler için ideal temizleyici

Cilt kuruluğu; doğal lipidlerin azalması, kuru hava, fazla sabun kullanımı, profesyonel uygulamalar gibi sebeplerle meydana gelebilir. Bu durumlarda ciltte gerginlik hissi oluşur.
Geleneksel temizleyici ürünler cildi arındırırken, cilt yüzeyini sert bir şekilde zedeleyebilir, bu nedenle kuru ciltler için ideal temizleyiciler hafif ve  krem-losyon kıvamlı olanlardır. Alkol ve sabun içermemelidir. Allantoin, gliserin, sorbitol gibi ciltteki nem seviyesini ve cilt bariyerini koruyan bileşenlere sahip olmalıdır.

Kuru ciltler için ideal  Gentle Cleanser  kremsi dokusu ile ciltteki kir, pürüzü arındırır, uzun süre ciltte kalmış makyajı nem kaybetmeden temizler ve cildi yumuşatır.

Yağlı ve akneye eğilimli ciltler için ideal temizleyici

Yağlı ciltleri için bakım rutinlerindeki ürünlerin çoğu cildi kurutmaya yöneliktir, bunun sonucunda cilt daha fazla yağ üretmeye eğilimli olur. Bu da gözeneklerin tıkanmasına ve akne oluşumuna neden olur. Alkol içeren, kurutucu ürünler yerine yağsız jel yapıda temizleyici ürünler kullanılmalıdır. Glikolik, salisilik ve sülfonik asit içeren ürünler ile cildin yavaş yavaş soyularak yenilenmesi sağlanmalıdır. Asitler tıkanmış gözeneklerin açılmasını sağlar ve yeniden tıkanmasını önler. Arındırma gerçekleşirken gliserin gibi nemlendiriciler ile ciltteki suyun korunabiliyor olması bir diğer önemli etkendir.

Yağlı, karma, akneye eğilimli ve yaşlanan ciltlere özel  Blemish + Age Cleanser Temizleyici  cildi kurutmadan arındırır, fazla sebumu giderir ve tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olur

Cilt temizleyiciler nasıl uygulanmalıdır?

Cilt temizleyiciler; her cilt bakım rutininin temel adımıdır. Cilt tipinize ve günlük rutininize bağlı olarak cilt temizleyiciler günde bir veya iki kez kullanılabilir. Eğer günde bir kez kullanıyorsanız; cildinizi gün boyunca biriken kir ve yağdan arındırmak adına cilt temizleyicinizi akşam bakım rutininize eklemek uygun olacaktır. Etkili bir temizleme için; bir pompa miktarı elinize sıkarak, ıslak yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Daha sonra ılık su ile durulayıp, bir havlu kullanarak kurulayınız.

Cilt temizleyiciler en iyi toniklerle kombine edilir.  Cildinizi temizledikten ve kuruladıktan sonra, uygun miktarda tonik uygulayamak, cildinizin PH seviyesini dengeler.  Tonik uygulamanın diğer bir faydası ise; bu içerikler cildinizin yüzeyinde kalarak bakım rutininizin devamı için cildinizin daha iyi bir şekilde hazırlanmasına yardımcı olur.

Cilt temizleyiciler her gün kullanılmalı mıdır?

Evet! Cilt temizleyiciler günlük bakım rutininizin ilk adımı olmalıdır. Gün boyunca cildinizde biriken yağ, kir ve makyaj kalıntılarından cildinizi arındırarak, cildinizi bakım rutinine hazırlar. SkinCeuticals temizleyiciler; hidroksi asitler, botanik özler ve farklı cilt endişelerinin temel ihtiyaçlarını ele alan çeşitli aktif bileşenlerle formüle edilmiştir.Cildinizin ihtiyaçlarına uygun en iyi temizleyiciyi bulmak için lütfen bir cilt bakım uzmanına danışın.

Filtrele

Cilt Tipi

Cilt Durumu

Sırala

Filtrele

Cilt Tipi

Cilt Durumu

Sırala

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer