Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerinden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

NEMLENDİRİCİLER


TÜM CİLT TİPLERİ İÇİN ÇOK FONKSİYONLU NEMLENDİRİCİLER

SkinCeuticals nemlendiriciler, cilde optimum nemlendirme ve besleyici etkiler sağlayan çok işlevli kozmesötikler ile formüle edilmiştir. Serum krem veya maske formatında bu güçlü nemlendiriciler; nem kaybını önlemeye,cildi yenilemeye ve cildin pürüzsüzlüğünü artırmaya yardımcı olmak için tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olarak geliştirilmiştir.

banner_category_moisturizers
Nemlendiriciler hakkında daha fazla bilgi

CİLT BAKIM RUTİNİNE NEMLENDİRİCİ EKLEMENİN ÖNEMİ

Nemlendiriciler, her cilt bakımı rutini için önemli bir adımdır. Uygun şekilde formüle edilmiş bir nemlendirici; ciltte kuruluk ve nem kaybını önlemenin yanısıra cilde uzun süreli nemlendirme sağlayabilir, dış saldırganlara karşı korumada cildin doğal bariyerini  desteklemeye yardımcı olur. Aynı zamanda makyaj için cildi hazırlamada önemli bir adımdır. 

v_moisturizer

En iyi nemlendiricisi nasıl olmalıdır?

Serum, krem ve maske gibi farklı formlarda; tüm cilt tipleri için uygun olarak formüle edilmiştir. SkinCeuticals nemlendiriciler, optimum nemlendirme için etkisi kanıtlanmış, çok işlevli içeriklerle geliştirilmiştir.

Ancak, en iyi nemlendiriciyi seçmek söz konusu olduğunda kişisel cilt ihtiyaçlarınıza uygun nemlendiriciyi bulmak önemlidir.Kişiselleştirilmiş en iyi öneri için, SkinCeuticals cilt bakım uzmanlarına danışınız.. Cilt bakım uzmanınıza sormanız gereken en doğru sorulardan biri; nemlendiricinin ne ile formüle edildiğidir. Çoğu nemlendirici; nem tutucu, nem çekici veya yumuşatıcı etkilere sahip bileşenlerle formüle edilmiştir. Nem tutucu bileşenler nem kaybını önlemeye, nem çekici bileşenler cilde su çekmeye ve yumuşatıcı bileşenler cildi yumuşatıp pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur. Cilt tipinize bağlı olarak, bileşenlerin farklı kombinasyonları faydalı olacaktır.

Kuru cilt tipleri için iyi bir nemlendirici nasıl olmalıdır?

Genelde gerginlik, donukluk ve pürüzlülük ile karakterize edilen kuru cilde; genetik faktörler, lipid azalması, aşırı miktarda güneş ışığına maruz kalma, sert sabunlar ve yaşlanma gibi pek çok durum sebep olabilir.

Kuru ciltler için en iyi nemlendiriciyi seçerken; cilde su çekmek için gliserin gibi nem veren maddeler ve ciltte nemi tutmaya yardımcı olmak için tıkayıcı yağlar içeren formülasyonları tercih etmek özellikle önemlidir.  SkinCeuticals EMOLLIENCE; kuru ve hassas cilt tipleri için idealir,  günlük nem oranının korunmasına yardımcı olmak için alg özleri ve besleyici bitkisel yağların bir karışımı ile formüle edilmiştir.

Yağlı cildinizi nemlendirmeye mi ihtiyaç duyuyorsunuz?

Yağlı cilt genelde; ciltte parlama ve leke oluşumuna sebep olan geniş gözenek görünümü ile karakterize edilir. Sonuç olarak, "yağlı cildin nemlendirilmesine gerek yoktur" gibi yaygın bir yanılgı vardır. Tam tersi doğru gibi görünse de, yağlı ciltler için bakım rutinine de yüz nemlendirici eklemek faydalı olacaktır. Bu durum özellikle; cildi soyan retinol krem, salisilik, glikolik, dioik ve sitrik asit gibi bileşenler kullandığınzı rutinler için geçerlidir.

Yağlı ciltler için iyi bir nemlendirici ararken; yağ içermeyen ve ciltteki nem seviyesini koruyan bileşenler içeren,hafif ve komedojenik olmayan formüller tercih etmek önemlidir. Bu bileşenlere hyalüronik asit iyi bir örnektir. En etkili nemlendirici bileşenlerden biri olan bu güçlü molekül, topikal olarak kullanıldığında kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilmektedir.  SkinCeuticals HYDRATING B5; yüksek konsantrasyonda hyalüronik asit ile formüle edilmiştir,  daha pürüzsüz bir cilt için ışıltıyı geri kazandırırken uzun süreli nemlendirme sağladığı kanıtlanmış yağsız bir nemlendiricidir.

Karma cilt tipleri için iyi bir nemlendirici nasıl olmalıdır?

Karma ciltler için en uygun nemlendiriciyi seçmek zorlayıcı olabilir. Eğer karma cilt tipine sahipseniz; yanaklarınız gibi yüzünüzdeki belirli alanlarda kuruluk, T-bölgenizde ise yağlanma hissedebilirsiniz. Yağlanma ve kuruluk miktarı mevsime veya hava durumuna bağlı olarak değişebilir. Yaz aylarındaki sıcak ve nemli hava ciltteki yağlanma miktarını arttırabilir, hafif ve yağsız bir nemlendirici kullanmak gerekebilir. Diğer yandan kış aylarındaki soğuk ve rüzgarlı hava ciltteki kuruluk miktarını arttırabilir ve daha yoğun bir formülayon gerekebilir.

Sonuç olarak; karma cilt tipleri için herkese uygun tek tip bir nemlendirici yoktur. Bu özellikle karma cildin bazı bölgelerde yağlanma bazı bölgelerde kuruluk şeklinde karakterize edildiği durumlar için geçerlidir. Böyle durumlarda, iki farklı nemlendirici kullanmak etkili olabilir.Ancak size özel kişiselleştirilmiş en iyi öneri için,cildinizin ihtiyacına uygun rutinleri belirleyen cilt bakım uzmanınıza lütfen danışın.

Yüz nemlendiricinizi nasıl seçmelisiniz?

Doğru yüz nemlendirisini seçmek, cilde optimum nemlendirme sağlamak açısından çok önemlidir. Yüz nemlendiricinizi seçerken; cilt tipinize uygun ve cildinizin ihtiyaçlarını karşılayan bir formülasyon bulmalısınız.  SkinCeuticals nemlendiriciler; serum, krem ve maske gibi farklı formlarda geliştirilmiştir.Cilt tipinizi tanımlayabilen ve cilt ihtiyaçlarınıza uygun öneriler sunabilecek  bir cilt bakım uzmanına danışmanızı öneririz.  Sabah bakım rutininizde; nemlendiricinizi  SkinCeuticals Vitamin C antioksidan serumundan sonra ve SkinCeuticals güneş koruyucunuzdan önce  kullanınız. Eğer gece bakımınızda  retinol ile birlikte kullanıyosanız,nemlendiricinizi retinolden sonra uygulayınız.

Filtrele

Cilt Tipi

Cilt Durumu

Sırala

Filtrele

Cilt Tipi

Cilt Durumu

Sırala

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer