Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerinden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

  • Ana Sayfa >
  • Kırışıklık Karşıtı Kremler Hakkında Bilmeniz Gerekenler
SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

Kırışıklık Karşıtı Kremler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kırışıklık karşıtı kremler ile ilgili tüm detaylar burada!

yaşlanma karşıtı bakım kremi

Yaşlanma Karşıtı Kremler Nedir? Ne İşe Yarar?

Yaşlanma karşıtı kremlerin amacı ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmak, daha genç ve sağlıklı bir görünüme sahip bir cilt elde etmektir. Bu kremler cildi nemlendirmeye ve beslemeye, kırışıklıkların, ince çizgilerin ve lekelerin görünümünü azaltmaya ve cildin dokusunu pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur. Hyaluronik asit, lipitler, niasinamid, hidroksi asitler ve retinol bu amaçlar için tercih edilebilecek bileşenlerdir.
Sağlıklı görünen bir cildin korunmasına ve yaşlanma belirtilerinin azaltmasına yardımcı olmak için günlük bir rutin takip etmek önemlidir. Doğru ürün seçimi ve düzenli kullanımla, yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri yaşlanmanın görünür belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Dermatologların Önerdiği Krem İçerikleri

Yaşlanma belirtileriyle mücadele için, dermatologlar kaliteli bileşenler içeren ürünlerin tercih edilmesini önermektedir. Yaşlanma karşıtı kremler, içeriğinde aşağıdaki bileşenleri bulundurabilir:

Retinol
Retinol, A vitamininin bir formudur. Yaşlanma karşıtı kremler için en iyi bileşenlerden biridir. Kırışıklık ve leke görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Bu bileşen ilk kez kullanıldığında tahriş yapması olasıdır. Bu yüzden, düşük bir konsantrasyon ve uygulama sıklığıyla başlanması önerilir.

Salisilik Asit ve Glikolik Asit
Salisilik asit veya glikolik asit gibi bileşenler ciltte peeling etkisi göstermektedir. Ölü hücreleri temizleyerek cilt dokusunu düzeltirler. Düzensiz cilt dokusundan şikayetçi veya epidermal yenilenmesi zayıf olan kişiler bu bileşenleri tercih edebilir.

Hyaluronik Asit
Hyaluronik asit, yüz bakım ürünlerinde en popüler bileşenlerden biridir. Bu molekül ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilir. Böylece cildi nemlendirir, pürüzsüz bir görünüm kazandırır ve ince kırışıklıkların görünümünü doldurur. Cilt bakım ürünlerinde hyaluronik asitin farklı formları bir arada kullanılabilir. Yaşlanma karşıtı yüz kremi seçerken içeriğinde hidrolize hyaluronik asit veya sodyum hyaluronat olan ürünleri tercih edebilirsiniz.
 
Yaşlanma karşıtı yüz kremi kullanırken cilt tipinizi dikkate almak önemlidir. Yaşlanma karşıtı ürünler kullanılsa da dermatologlar yaşlanma sürecini yavaşlatmak için sağlıklı bir yaşam tarzının benimsenmesini önermektedir. Bu yüzden düzenli güneş kremi kullanımı, sigara ve aşırı alkol tüketiminden kaçınmak, antioksidanlar ve faydalı yağlar açısından zengin bir diyet uygulamak, bol su içmek ve yeterince uyumak oldukça önemlidir. Böylece her yaşta sağlıklı, pürüzsüz, sıkı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı Kremler Nasıl Kullanılır? Nelere Dikkat Edilir?


Cilt tipinize ve ihtiyacınıza yönelik en iyi yaşlanma karşıtı kremi seçtiyseniz şimdi de ürününüzü doğru şekilde uygulamayı öğrenme vakti!

●      Temizlik: Sadece yaşlanma karşıtı cilt bakımında değil, genel olarak herhangi bir cilt bakım rutininde, temizlik en önemli noktalardandır. Bakıma başlamanın ilk adımı bir yüz temizleyicisi kullanmaktır. Cildinizi derinlemesine temizleyen, gözeneklerinizi kir ve makyajdan arındıran bir temizleyici tercih etmelisiniz. Etkili fakat cildinize zarar vermeyecek bir ürün seçimiyle başlayabilirsiniz. Ardından bir antioksidan serumu uygulayabilirsiniz.
●      Yaşlanma karşıtı kremin uygulaması: Yüzünüz kuruduktan ve antioksidan serumu uyguladıktan sonra, yaşlanma karşıtı kremden elinize alın. Yaşlanma karşıtı kremler az miktarda uygulandığında dahi yeterli olacaktır. Ürünü, cildiniz tarafından tamamen emilene kadar yüzünüze ve boynunuza dairesel masajlarla uygulayın. Cildinizi zararlı güneş ışınlarından korumak için etkili bir güneş kremi kullanmanız da tavsiye edilmektedir.
●      Rutin: En iyi sonuçları almak için yaşlanma karşıtı kreminizi, rutin olarak kullanmaya özen göstermelisiniz.
 
Yaşlanma karşıtı kremleri kullanırken, ürün kutusu veya etiketindeki talimatları okumanızı öneririz. Bazı ürünlerin sadece gündüz veya sadece gece, bazılarının ise günde iki kez kullanılması gerekebilir. Bunların yanı sıra, yaşlanma karşıtı kremin etkisinin gözle görülür hale gelmesi zaman almaktadır. Bu nedenle sonuçları görmek için sabırlı olmak ve hemen sonuç göremeyince ürünü kullanmayı bırakmamak oldukça önemlidir.
 

Gençler Yaşlanma Karşıtı Krem Kullanmalı mı?

Genelde, yaşlanma karşıtı kremler kırışıklıklar, ince çizgiler, yaşlılık lekeleri ve sıkılık kaybı gibi gözle görülür yaşlanma belirtileri için tasarlanır. Bununla birlikte, 20'li ve 30'lu yaşlarda cilt yaşlanmasının ilk belirtilerini önlemeye yardımcı olacak, nazik bir yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünü tercih edilebilir. Genç ciltler için antioksidan ve nemlendirici aktif bileşenlere sahip kremler seçilebilir.

Cilt bakımının her kişiye özel olduğunu, bir cilt tipi için işe yarayan ürünün herkes için uygun olmayabileceğini unutmamak önemlidir. Çok kuru veya nemsiz bir cilde sahip değilseniz, çok yağlı veya ağır kremlerden kaçınmanız önerilir. Bunun yerine, cildinize özel uyarlanmış hafif ürünler seçebilirsiniz. Sonuç olarak, yaşlanma karşıtı bir cilt bakım rutinine erkenden hayatınıza dahil ederek, cildinizi yıllar boyunca sağlıklı ve genç görünebilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı Krem Önerileri

Kadınlar 40'lı yaşlarına ulaştıklarında, ciltleri ince çizgiler, kırışıklıklar ve koyu lekeler gibi yaşlanma belirtileri göstermeye başlayabilir. Bu etkilerle mücadele etmek için 40'lı yaşlarda cildinizin kalitesini geri kazanmaya yardımcı olacak ürünlere yatırım yapmak önemlidir. 50’li yaşlarda ise cildin sıkılığı ve esnekliğinin azalmasıyla kırışıklıklar daha da görünür hale gelir. Bu sebeple 50 yaş üstü yaşlanma karşıtı kremler, kırışıklıklar, koyu lekeler veya kuru cilt gibi yaşlanma belirtilerini azaltmayı amaçlayan bileşenler içermelidir. SkinCeuticals, kırışıklık görünümünü azaltmak için çeşitli yaşlanma karşıtı kremler ve hyaluronik asit serumları sunmaktadır.

Skinceuticals Günlük Bakım Kremi tüm cilt tipleri için uygundur. Normal, karma veya yağlı cilde sahip kişilerde uzun süreli nemlendirme sağlar. Deniz özlerinden oluşan bir kompleks içeren formülasyonu sayesinde gözenek görünümü boyutunu azaltmaya yardımcı olan bir yüz nemlendiricisidir.

Yaş ilerledikçe, cildin yüzeyinde en bol bulunan seramidler, doğal kolesterol ve serbest yağ asitleri azalır. Bu lipid kaybı cildin doğal koruyucu bariyerini tehlikeye atar ve cilt kendini etkin bir şekilde yenileme yeteneğini kaybeder. Bu durumda, erken yaşlanmanın gözle görülür olmasına sebep verir. Triple Lipid Yaşlanma Karşıtı Onarıcı Krem seramid, kolesterol ve omega yağ asitleri içeren bir formüle sahiptir. Bu sayede ciltteki lipitleri yenilenmeye yardımcı olur. Cildin dış bariyerini onaran bu yaşlanma karşıtı krem, erken yaşlanmanın gözle görülür belirtilerini azaltır. Böylece pürüzsüz ve parlak bir cilde kavuşmanızı sağlar.
Doğru yaşlanma karşıtı kremi seçmek, alacağınız sonuçlar ve cildin sağlıklı görünümü için çok önemlidir. Fakat en iyi sonucu elde etmek için, cilt bakımınızı rutin hale getirmeyi de unutmamalısınız. Sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyerek ve cildiniz en uygun yaşlanma karşıtı kremini kullanarak yaşlanma belirtilerini en aza indirebilirsiniz.

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer