Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerinden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

  • Ana Sayfa >
  • Nazolabial kırışıklıklar nedir? Neden olur?
SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

Nazolabial kırışıklıklar nedir? Neden olur?

Nazolabial çizgiler hakkında tüm detaylar ve görünümünü azaltmak için öneriler burada!

6_HA_Intensifier_cropped_social_resize.jpg

Nazolabial Çizgiler Nedir?

Gülme çizgileri olarak da adlandırılan nazolabial çizgiler, burun kenarlarından ağız köşelerine doğru uzanan kırışıklıklardır. Bu kırışıklıklar; yaş artışı, sık kullanılan yüz ifadeleri ve UV hasarı nedeniyle kolajen ve elastin kaybeden bir cildin yaşlanma belirtisidir. Genetik veya kilo kaybı gibi faktörler da nazolabial kıvrımların oluşumunu etkileyebilir.

Nazolabial kırışıklıklar cerrahi olmayan yöntemlerle giderilebilir. Bu kırışıklıklar ile baş etmek için en uygun bileşenlerden biri hyaluronik asittir. Bu bileşen vücutta doğal olarak bulunur ve cildi dolgunlaştırmaya, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Hyaluronik asit; serum, krem veya enjeksiyon yoluyla uygulanabilir. Susuz kalmamak, antioksidanlar açısından zengin ve sağlıklı yiyecekler ile beslenmek, yeterince uyumak gibi yaşam tarzı seçimleri de cildin genç görünümünü korumaya dolayısıyla nazolabial kırışıklıkların oluşumununu engellemeye yardımcı olabilir.
 

Nazolabial Çizgiler Neden Oluşur?

Yaş artışı, nazolabial çizgilerin oluşumu da dahil olmak üzere cilt üzerinde birçok değişikliğe neden olabilir. Bir yaşlanma belirtisi olan kırışıklık türleri arasında yer alan nazolabial çizgiler, birkaç nedenden ötürü ortaya çıkabilir. Bunlardan ilki azalan kolajen ve elastin olabilir. Cildimizin sıkı ve elastik kalma yeteneği, yaşla birlikte azalan kolajen ve elastinle ilişkilidir. Bu da nazojen bölgede kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Diğer bir sebep genetik yatkınlıktır. Bazı kişilerde nazolabial kıvrımlar daha erken ortaya çıkabilir. Özellikle hızlı bir şekilde ve önemli ölçüde kilo kaybı yaşayan kişilerde daha belirgin olabilir.

Sigara içmek, yoğun güneşe maruz kalmak veya sağlıksız beslenmek gibi yaşam alışkanlıkları da kırışıklıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Aynı zamanda yüz üstü uyumak da nazolabial çizgi riskini artırabileceğinden sırt üstü uyumaya özen gösterebilirsiniz. Böylece kırışıklık oluşumunu önlemek için küçük de olsa bir adım atabilirsiniz. Sırt üstü uyuyarak ayrıca gece bakım ürünlerinizin de yastığınıza bulaşmasını engelleyebilir, uyguladığınız ürünlerin cildinize daha fazka etki etmesine destek olabilirsiniz. 
 
Nazolabial çizgilerin nedenleri çeşitlendirilebilir. Ancak cildi nemli tutarak, güneşin zararlı etkilerinden koruyarak, dengeli beslenerek, sigara içmeyerek ve cildinize uygun bakımı yaparak nazolabial kıvrımların görünümünü azaltabilirsiniz. Böylece cildinizin genel sağlığının ve görünümünün de daha iyi olmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Nazolabial Çizgiler Nasıl Giderilir?

Nazolabial çizgilerin görünümünü azaltmak istiyorsanız aşağıdaki bakım önerileri ve pratikleri deneyebilirsiniz.

Yüz Egzersizi Yapın
Yüz egzersizleri nazolabial kıvrımların görünümünü bir operasyona maruz kalmadan azaltmak için etkili bir yol olabilir. Orta yüz bölgesindeki kaslara odaklanarak ve onları serbest bırakmadan önce birkaç saniye boyunca gererek bölgeyi güçlendirebilir, kırışıklıkları azaltabilirsiniz.

Cildinizi Temiz Tutun
Cildi temiz tutmak, var olan nazolabial kırışıklıkların azalmasına katkı sağlamanın yanı sıra gelecekte oluşabilecek nazolabial kırışıklıkların önlemek için de son derece önemlidir. Bunun için cildinizi sabah ve akşam uygun bir ürünle temizleyin. Makyajınızı etkili bir temizleyici ile çıkarın ve gözeneklerinizin tıkanmaması için asla makyajınızı çıkarmadan uyumayın.

Retinol İçerikli Ürünlerden Destek Alın
İyi yaşam tarzı alışkanlıklarının ve yüz jimnastiğinin sonuçlarını daha da geliştirmek, kolajen üretimini uyarmak ve sağlıklı hücre yenilenmesini teşvik etmek için Retinol krem kullanabilirsiniz. Retinol, cildin sıkı ve esnek kalması için gerekli olan kolajen ve elastin üretimini uyaran hücre yenilenmesini destekler. Bu kremi bir yaşlanma karşıtı nemlendirici olan Triple Lipid Yaşlanma Karşıtı Onarıcı Krem ile bir arada kullanabilirsiniz. Ancak, çok reaktif ciltlerde kullanmadan önce dermatoloğunuza danışmanız faydalı olacaktır.

Hyaluronik Asit Etkisinden Faydalanın
İnsan vücudu yaşlandıkça hyaluronik asit üretimi azalmaktadır. Bu da özellikle yüz bölgesinde ince çizgilerin ve nazolabial çizgilerin oluşmasına neden olur. Neyse ki bu durumla baş etmek için hyaluronik asit seviyelerini artırmanın ve yaşa bağlı kusurların görünümünü azaltmaya yardımcı olan hyaluronik asit serumları mevcut.

H.A. INTENSIFIER hyaluronik asit serumu yüksek konsantrasyonda hyaluronik asit ve cilt yoğunluğu ile kolajeni artıran proksilan içerir. Bu iki bileşenin bir araya geldiği ürünü kullanarak ince çizgilerin görünümünü azaltırken nazolabial kıvrımları doldurun ve cildinizi nemlendirin.

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer