Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerinden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

  • Ana Sayfa >
  • Peeling Nedir? Yüze Peeling Nasıl Yapılır?
SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

Peeling Nedir? Yüze Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling ile ilgili tüm detaylar burada!

hyalüronik asit serumları

Peeling Nedir?

Peeling ne demek?”, “Peeling nedir?” gibi herkes tarafından merak edilen bu sorulara en yalın şekilde; “Peeling, ölü deri hücrelerinin cilt yüzeyinden uzaklaştırılması amacıyla gerçekleştirilen fiziksel ve/veya kimyasal yolları kapsayan süreçtir.” şeklinde yanıt verilebilir. Kimyasal ya da fiziksel olarak gerçekleştirilebilen peeling uygulaması sonrasında cilt ölü derilerden kurtulduğu için nefes almaya başlar.

Yüze Peeling Nasıl Yapılır?

Yüze peeling nasıl yapılır?” sorusu yanıtının doğru bilinmesi gereken soruların başında gelir. Yüz bakımında peeling faydalarının deneyimlenmesi ve cildin sağlıklı görünmesi adına evde peeling uygulamaları sırasında kaliteli ürün kullanımı son derecede önemlidir. Yüze peeling uygulamaları temel olarak kimyasal ve fiziksel olarak gerçekleştirilebilir. Kimyasal çözeltilerin cilde uygulanması ve cilt görünümünün yenilenmesinin sağlanması adına gerçekleştirilen bu bakım sürecinin dermatologlar tarafından yapılması gerekir. Fiziksel peeling ise ciltteki ölü derilerin manuel olarak uzaklaştırılması sürecini ifade eden bir yöntemdir. “Fiziksel peeling nasıl uygulanır?” merak edilen soruların başında gelir. Bu tür peeling uygulamasında ciltteki ölü deriler fırça gibi aşındırıcı cisim veya bileşenlerle fiziksel olarak ciltten uzaklaştırılır.

SkinCeuticals tarafından cildin sağlıklı görünümü ve korunması amacıyla cilt bakımı ürünleri arasında peeling etkili temizleyici, tonik ve serum ürünleri ile cilt zarar görmeden ölü derilerden arınabiliyor. Bakım rutinine aynı anda çok fazla güçlü peeling etkisi olan ürünlerin eklenmemesi gerekiyor. Hatalı, çok sık ya da nazikçe uygulanmayan peeling sonucunda cildin koruyucu bariyeri zarar görebiliyor ve ciltte hassaslaşma başta olmak üzere cilt sorunları ile karşı karşıya kalınabiliyor.
 
SkinCeuticals ürünleri ile yüze peeling uygulaması ise oldukça konforlu. SkinCeuticals peeling etkili temizleyici, serum ve tonik ürünleri kullanılarak günlük bakım süreçlerinizde cildinizi nazikçe arındırabilirsiniz.

Yüze Peeling Kaç Günde Bir Yapılır?

Normal şartlarda cilt 28 günde bir doğal bir yenilenme döngüsüne girer. Sürekli yenilenme hızı yaşın ilerlemesi, maruz kalınan çevresel faktörler gibi bir dizi değişkenden etkilenebiliyor ve ölü deriler cilt gözeneklerini kapatabiliyorlar. “Yüze peeling kaç günde bir yapılır?” sorusuna uygulanacak işleme de bağlı olarak haftada iki kere peeling yapmanın ideal olduğu yanıtı verilir.

Bilinmesi gereken ise günlük bakım rutinine peeling etkili ürünlerin eklenmesi ile yüze her gün güvenle ve kontrollü bir şekilde peeling yapılabileceğidir. SkinCeuticals peeling etkili temizleyiciler, serum ve toniklerin günlük kullanımı sayesinde ciltteki ölü deriler her gün yüzeyden uzaklaştırılır ve ölü derilerin cilde tutunmasını sağlayan sebum fazlalığı giderilerek cilt ışıltılı görünebilir. Ciltte her gün bir arınma meydana geldiğinden gözeneklerin temizlenmesi sonucunda siyah nokta görünümü  gibi cilt kusurlarının görünümü minimize edilebilir. Cilt gözeneklerinin düzenli olarak temizlenmesi sonucunda cilde sürülen nemlendirici ve bakım kremlerinin daha iyi absorbe edilmesine bağlı olarak cilt daha dolgun ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilir. Yüze peeling uygulama öncesinde, sırasında ve sonrasında bakım önerilerine uyum sağlanması elde edilen sonuç üzerinde oldukça önemlidir.

Günlük Yüz Bakımında Peelingin Önemi

Günlük yüz bakımında genel anlamda uyulması gereken rutinler cilt temizleyicilerle yüzün temizlenmesi, cilt temizleyicilerin ciltteki kalıntılarının giderilmesi adına tonik kullanılması ve daha sonra ise nemlendirici günlük bakım kremlerinin uygulanması şeklinde sıralanabilir. Peeling yüz bakımı için önemli bir süreç olsa da günlük cilt bakımına dahil edilmediği takdirde uygulanan bakım süreçlerinin etkisi maksimum oranda yaşanmayabilir. Cildin temizlenme ve arınma ihtiyacının sürekliliği SkinCeuticals peeling etkili ürünlerin kullanımı ile sağlanabilir.

Günlük yüz bakımına peeling etkili, SkinCeuticals temizleyici, tonik ve serumların eklenmesi ile gözenek görünümü günlük olarak temizlenir. Cildin yüzey dokusu yumuşar ve ciltte rahatlayıcı bir etki sağlanır. Günlük yüz bakımına yüz peeling etkili ürünlerin dahil edilmesi ile yüzeydeki hücrelerin soyulması ve ciltteki solgun görünümle birlikte hiperpigmentasyonun azaltılması mümkün olabilmektedir.Tüm bunlara ek olarak “peeling kaç günde bir yapılır?” sorusuna verilen “SkinCeuticals ürünleri ile her gün yüze peeling uygulaması yapılabilir.” yanıtının bir avantajı da temiz cildin tüm bakım ürünlerini daha iyi absorbe etmesine bağlı olarak daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşabilmesidir.

Peeling Öncesinde ve Sonrasında Yapılması Gerekenler

Günlük yüz bakımına eklenebilen peeling öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında farkındalığın artması elde edilebilecek sonuçların başarılı olmasının anahtarıdır.

SkinCeuticals Glycolic Renewal Cleanser ile Cildinizi Temizleyin
 
Cildinizi temizlerken aynı zamanda nazikçe peeling etkisi sunan temizleyiciler cildi temizlerken aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlar. SkinCeuticals Glycolic Renewal Cleanser glikolik asit bileşeni içerir. Cilt görünümünü yenileyen bir temizleyici olma özelliğine sahiptir.  "Glycolic Renewal Cleanser" temizleyiciyi günde iki defa ıslak yüze masaj yaparak uygulamanız cilt görünümünü yenileyici bir etki almanızı sağlayacaktır.
 
SkinCeuticals Equalizing Toner ile Cildinizi Arındırın
 
Cildinizi temizledikten sonra gözeneklerde kalan fazla temizleyicilerin ve kirin temizlenmesini sağlayan SkinCeuticals Equalizing Toner cildi dengeleyip tazeler. Cilt gözeneklerinin açılıp temizlenmesi sayesinde pürüzsüz ve yumuşak his elde edilmesini sağlar.
 
SkinCeuticals Retexturing Activator Serum ile Cildinizi Besleyin
 
Cildinizi temizledikten ve tonik uyguladıktan sonra yüze peeling bakım sürecinin bir sonraki adımına geçebilirsiniz. SkinCeuticals Retexturing Activator serum içeriğinde cildi arındıran ve derinlemesine nemlendiren bileşenler bulunur. Bu bileşenler arasında nemlendirici etkisi ile ön plana çıkan hyalüronik asit de bulunur. Temizlenmiş ve arınmış gözeneklere uygulandığında başarılı bir şekilde absorbe edilebilen serum cildin daha çok su tutmasını, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünün azaltılmasını sağlar. Böylece cilt hem yumuşar hem de ışıltılı bir görünüme sahip olur. Siz de günlük bakım rutininize "Retexturing Activator - Pürüzsüz Cilt Serumu" ekleyerek cildinizi nemlendirebilir ve cildinize pürüzsüz görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Serum uygulaması yaptıktan sonra yüzünüzü nemlendirmeyi de ihmal etmemelisiniz. Dışarıya çıkmadan önce tüm bu bakım ve peeling süreçlerini güneş koruyucu kremler uygulayarak sonlandırmalısınız. Böylece UV ışınlarının cildinize zarar verme olasılığını azaltabilir ve cildin sağlıklı görünümünü koruyabilirsiniz.

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer