Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerinden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

  • Ana Sayfa >
  • Sizin için doğru göz kremini nasıl seçmelisiniz?
SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

Sizin için doğru göz kremini nasıl seçmelisiniz?

Doğru göz kremi seçerken dikkat etmeniz gereken detayların hepsi burada!

eye balm .jpg

Göz Çevresi Nedir?

Göz çevresi, gözleri çevreleyen deriden oluşur ve yüzün geri kalanına göre daha ince ve hassas bir yapıdadır. Aynı zamanda kırışıklıklar ve göz altındaki koyu halkalar gibi yaşlanma belirtilerini gösteren ilk bölgelerden biridir. Koyu halka karşıtı bir kremin amacı, bu bölgedeki cildi nemlendirmek, sıkılaştırmak ve genç bir görünüm kazandırmaktır.

Göz Çevresinin Görünümünü Genç Tutmak İçin Vazgeçilmez Unsurlar

Göz çevresinin görünümünü hem genç hem de canlı tutmak için bu hassas bölgeyi beslemek, şişkinliğini azaltmak, ince çizgi ve kırışıklıklarla mücadele etmek gerekir. Tüm bunları cildinizin ihtiyaçlarına özel bir ürün kullanarak başarabilirsiniz.

Göz çevresi bakım ürünlerinde nemlendirici etkiye sahip bileşenlerin olması oldukça önemlidir. Hyalüronik asit, gliserin ve aloe vera içeren ürünler, göz çevresindeki kuruluğu önleme konusunda etkilidir.
 
Antikoksidanlar ise cildi kırışıklıklar ve cilt sarkmasına neden olan serbest radikallerden korumaya yardımcı olur. Ferulik asit, C vitamini, E vitamini veya kızılcık ekstraktı gibi bileşenler, göz çevresindeki cildi bu hasarlardan korumaya yardımcı olur.
 
Peptitler, cildi sıkılaştırmaya ve dolgunlaştırmaya yardımcı olabilirler.

Göz Altındaki Koyu Halkaların Görünümü Nasıl Azaltılır?

Göz altında koyu halkalar yorgun görünmenize neden olabilir. Peki, göz altı halkalarının görünümü nasıl azaltılır?

Sağlıklı alışkanlar cildiniz üzerinde olumlu etkiler bırakır. Dinlenmek cildin sağlıklı görünümünü en çok etkileyen faktörlerdendir. Düzenli ve yeterli uyumak, toksinlerden ve stresten kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu da göz altındaki koyu halkaların görünümünün azalmasına destek olabilir.
 
Göz altı morluklarının görünümünü azaltmak için sağlıklı beslenme ve bolca su tüketimi de değerlidir. Bunlar cildin zararlı toksinlerinin arınmasına yardımcı olabilir. Öte yandan, güneş gözlüğü ve güneş kremi kullanımı da cildin güneşten korunması için oldukça önemlidir.
 
Ayrıca yoga, meditasyon veya yürüyüş gibi aktiviteler ve kişisel bakımınıza zaman ayırmak, stresinizi azaltmaya ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmenize yardımcı olabilir.
 
Tüm bunların yanında uygun bir göz kreminin de kullanılması koyu halkaların görünümünü azaltmanızı, genç ve canlanmış bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

Göz Çevresi Kremi Nasıl Seçilir?

Sizin için en uygun göz çevresi kremi hangisi? Bu ürünü bulmak için öncelikle cilt tipinizi, göz altınızdaki derinin yapısını ve sorunlarını göz önünde bulundurmanız önemlidir. Doğru bir göz çevresi kremi seçmek; göz çevrenizdeki cildi nemli tutmaya, korumaya ve daha genç bir görünüme sahip olmaya yardımcı olur.

Ürün içerisindeki aktif bileşenler, ürün seçiminde göz önünde bulundurulması gereken kriterlerden biridir. Nemlendirici bileşenler, C ve E vitamini, kafein ve peptitler göz çevresindeki cilt için faydalı olan bileşenlerdir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ürünün formudur. Krem, jel veya serum formundaki ürünleri kişisel tercihinize ve cildinizin ihtiyaçlarına göre tercih edebilirsiniz. Kremler daha nemlendiriciyken, jeller ve serumlar daha hafif ve ferahlatıcı özelliktedir.
 
Hangi ürünü seçeceğinizden emin değilseniz dermataloğunuza danışabilirsiniz. Ayrıca, sizler için en uygun göz çevresi bakımını sağlayacak ve uzun süreli sonuçlar görebileceğiniz bazı ürünlere de göz atalabilirsiniz:
 
Aox-Eye Gel Göz Çevresi Bakım Jeli: Yaşlanma belirtilerini azaltırken cildini korumak isteyenler için tasarlanan Aox-Eye Gel Göz Çevresi Bakım Jeli, tüm cilt tiplerine uygundur. Oksidatif stresin zararlı etkilerine karşı güçlü antioksidan koruma sağlarken, şişkinlik ve koyu halka görünümünü azaltır. Hafif dokusu sayesinde kolayca uygulanabilir, cilt tarafından hızla emilir ve yağlı bir his bırakmaz.
 
Yaşlanma Karşıtı Göz Çevresi Kremi: Skinceuticals Yaşlanma Karşıtı Göz Çevresi Kremi, son derece etkili bir kombinasyona sahiptir. Yaşlanmanın üç ana belirtisi olan nem kaybı, kolajen yıkımı ve serbest radikal oluşumu ile savaşacak şekilde dizayn edilmiştir.
 
Göz Balmı: Cildinizi nemlendirirken göz altı şişkinlik ve kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcı olur.
 
Skinceuticals Yapılandırıcı Göz Bakım Kremi: Göz çevresindeki yaşlanma belirtilerine karşı tasarlanan ürün, koyu halka görünümünü azaltma kapasitesine sahiptir. kırışıklık ve kaz ayağı çizgilerinizin görünümünü azaltmayı hedefler.

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer