Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerinden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

GÜNEŞ KORUYUCULAR

GÜNEŞ IŞIĞININ ZARARLI ETKİLERİNE VE CİLT KANSERİNE KARŞI KORUMA

SkinCeuticals geniş spektrumlu güneş koruyucuları cildi UVA ışınlarına karşı korumaya yardımcı olan şeffaf çinko oksit bulundurur ve güneş yanığını önlemek ve UVB radyasyonunun neden olduğu zararlardan korunmak için yeterli SPF sağlar. Her cilt tipi ve yaşam stiline uygun bir seçenekle SkinCeuticals günlük güneş koruyucular cilt kanserine ve güneş ışığının zararlı etkilerine karşı etkili bir koruma sağlar.

banner_category_protect
Güneş Koruyucular Hakkında Daha Fazla Bilgi

SKINCEUTICALS GÜNEŞ KORUYUCU FARKI

SkinCeuticals ödüllü güneş koruyucuları; erken yaşlanmaya ve cilt kanserine karşı koruma sağlar. Koku ve PABA içermeyen, klinik olarak test edilmiş ürünlerdir. Etkili UVA / UVB güneş koruması filtreleriyle formüle edilmiştir, geniş spektrumlu koruma sağlar, hafif dokulu, ultra saflıkta, mat ve renkli seçenekleri olan ürünlerdir. Mineral ve organik formlarda; tüm cilt tipleri, cilt tonları ve yaşam tarzları için UV filtreleri içerir. Profesyonel işlem sonrası ve gündelik yaşamda aktif olarak kullanılabilir.

v_sunscreen

CİLDİNİZ İÇİN EN İYİ GÜNEŞ KORUMASI

Geniş spektrumlu güneş koruyucu cildiniz için ne sağlar?

Geniş spektrumlu güneş koruyucular; atmosferimize giren ve cilt sağlığımızı tehdit eden iki farklı tip güneş ışığına karşı koruma sağlar.

UVA: YAŞLANDIRAN IŞINLAR

UVA ışınları yılın her mevsiminde güçlüdür. Ciltte kırışıklıkların, enk eşitsizliğinin ve esneklik kaybının ortaya çıkmasına sebep olur. Bulutlardan, camlardan ve cildin üst katmanlarından nüfuz ederek; her mevsimde, araba sürerken veya cam kenarında otururken cildinize zarar verebilirler.

UVB: BRONZLAŞTIRICI IŞINLAR

UVB ışınları yaz mevsiminde daha güçlüdür, güneş yanıklarına ve cilt kanserine sebep olabilirler. Cilde UVA ışınları kadar derinlemesine nüfuz etmezler fakat cilt sağlığı için aynı derecede tehlikelidirler.

Nasıl Bir Güneş Koruyucu Filtresini Seçmelisiniz?

Mineral Yapılı Güneş Koruyucu Filtreler
Fiziksel filtreler olarak da bilinirler ve cilt üzerinde bir kalkan oluşturarak UV ışınlarını bloke ederler. Titanyumdioksit, tüm %100 mineral yapılı güneş koruyucularımızda bulunan doğal bir mineral filtredir. Tüm cilt tipleri için; yumuşak yapılı ve kimyasal içermeyen bir seçenektir.

Organik Yapılı Güneş Koruyucu Filtreler
Kimyasal filtreler olarak da bilinirler ve UV ışınlarını sünger gibi emmek için cilde nüfuz ederler. Organik yapılı güneş koruyucu filtrelerimiz, özellikle daha koyu cilt tonları ve aktif yaşam tarzları için suya dayanıklılık ve hızlı emilim gibi ekstra faydalar sağlar.

"Karışık: Organik + Mineral" Yapılı Güneş Koruyucu Filtreler
Çok fonksiyonlu formüle sahip ürünlerdir.  Aynı anda hem nemlendirme hem suya dayanıklılık gibi etkiler sağlar, gündelik kullanım için idealdir.

Neden Güneş Koruyucu ile Birlikte Antioksidan Kullanmalısınız?

Güneş ışınları cildiniz için tek tehdit değildir. Güneş koruyucular; UV kaynaklı serbest radikallere karşı koruma sağlar fakat hava kirliliği, ısı, stres, alkol ve sigara dumanı gibi faktörler de cildinize zarar verebilir.

Antioksidanların;  serbest radikalleri nötralize ettiği klinik olarak kanıtlanmıştır fakat cilt bakım formülasyonlarında stabilize edilmeleri zordur ve güneş koruyucu formülüne eklendiklerinde cildin serbest radikallere karşı korunması çok daha zordur. Yıllarca süren cilt bakım araştırmalarından sonra, SkinCeuticals; vitamin C ve diğer güçlü bileşenlerin sinerjik olarak çalıştığı ve gelişmiş çevre koruması sağlayan farklı kombinasyonlar geliştirmştir. Sahip olduğu 3 önemli parametre sayesinde saf ve etkili vitamin C formülasyonlarımız çığır açan bir patente sahip : yüksek konsantrasyonda ve düşük PH'ta saf vitamin C (elaskorbik asit) ! Gündelik hayatın cildinize verebileceği zararlara karşı her zaman bir antioksidan ve güneş koruyucu birleştirerek çifte koruma sağlayın!

1Wang S, Osterwalder U, Jung K PhD. Ex Radikal güneş koruması faktörüne antioksidanlar ve güneş koruyucu birlikte kullanımının değerlendirilmesi J Am Acad Dermatol 2011

Cildinize ve vücudunuza ne kadar güneş koruyucu uygulamalısınız?

Geniş spektrumlu güneş koruyucuların; doğru ve özenle uygulandığında cildi erken yaşlanma ve cilt kanserine karşı koruduğu kanıtlanmıştır. Bununla birlikte, araştırmalar gösteriyor ki; tüketicilerin yalnızca %25-%50'si arası güneş koruyucuyu dermatolog tarafından önerilen şekilde ve miktarda uyguluyor.

Cildin gerçek anlamda korunması için, tüm yüzeyinin yeterli miktarda güneş koruyucu ile kaplanması önemlidir. Uygulanması gereken miktar; bireyin kilosuna ve boyuna bağlı olarak değişebilir.

Ne kadar güneş koruyucu uygulamış olursanız olun, özellikle dışarıdayken her iki saatte bir yenilemek çok önemlidir. Yüzdükten sonra ve çok terliyorsanız daha sık uygulamalısınız.

1Neale, R, Williams, G, Green, A. Cilt kanserine karşı günlük güneş koruyucu kullanımının etkisinin değerlendirmesi . Arch Dermatol. 2002 Oct; 138, 1319-1325.

Ne Sıklıkla Güneş Koruyucu Kullanmalısınız?

Güneş koruyucular, hava nasıl olursa olsun günlük olarak uygulanmalıdır. SkinnCeuticals güneş koruyucular; yıl boyunca geniş spektrumlu UVA/UVB koruması sağlamak için formüle edilmiştir ve günlük kullanım için idealdir. Her iki saatte bir güneş koruyucu uygulamanızı tekrarlamalısınız. Eğer suya dayanıklı bir güneş koruyucu kullanıyorsanız; yüzdükten sonra her 40-80 dakikada bir uygulamalısınız. Bir havluyla kurulandıktan hemen sonra gneş koruyucu uygulanmanızı tekrarladığınıza emin olun.

Gözlerinizin de güneşten korunmaya ihtiyacı vardır.  Mineral Eye UV Defense SPF 30;  Tüm göz bölgesini güneşin zararlı ışınlarından korumak için formüle edilmiştir.

Güneş Koruyucuyu Nemlendiriciden Önce mi Yoksa Sonra mı Uygulamalısınız?

Güneş koruyucular her zaman en son uygulanmalıdır, çünkü güneş ışınlarına maruz kalan son katmandır.
  Cilt bakım rutininizdeki ilk kural; vitamin C antioksidan serum gibi en hafif ürünü ilk uygulamaktır.Ve daha sonra ürün yapısının kalınlığına bağlı olarak uygulamaya devam etmektir.  Eğer bir nemlendirici kullanıyorsanız; cildinizin nemlendiriciyi tamamen emmesine izin verdikten sonra güneş koruyucuyu uygulayın.En iyi sonuçlar için, makyaj yapmadan önce güneş koruyucunuzun tamamen kurumasını bekleyin.

Filtrele

Cilt Tipi

Cilt Durumu

Sırala

Filtrele

Cilt Tipi

Cilt Durumu

Sırala

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer