Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerinden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

HYALÜRONİK
ASİT SERUM

TÜM CİLT TİPLERİ İÇİN
HYALÜRONİK ASİT İÇEREN
YENİLİKÇİ FORMÜLLER

SkinCeuticals hyalüronik asit içeren serumlar, ciltte uzun süre nemlilik sağlar. En efektif nem tutuculardan biri olan hyalüronik asit molekülü, kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutma kapasitsine sahiptir. Cildi dolgunlaştıran bu ürünler gece ve gündüz kullanımına uygundur. Aynı zamanda cildin pürüzsüz ve eşit tonda olmasını sağlar.

banner_category_hyaluronic.jpg
Hyalüronik asit hakkında daha fazla bilgi

Özel içerik: hyalüronik asit

En etkili cilt nemlendiricilerinden biri olan hyalüronik asit, aynı zamanda cilde dolgunluk, pürüzsüzlük ve sıkılık kazandırır.

hyaluronic acid

hyalüronik asit hakkında

Hyalüronik asit nedir?

Hyalüronik asit, disakkarit zincirinden (şeker) oluşan ve tüm vücut dokusunda doğal olarak bulunan bir moleküldür. Cilt ve göz çevresindeki sıvı/eklem kısımlarda daha yüksek oranda bulunur. Vücudun doğal nemlendiricisi olarak, kendi ağırlığının 1000 katı kadar suyu çeker ve cildin uzun süreli nem deposu olarak çalışır.

Hyalüronik asidin görevi nedir?

Hyalüronik asit cilt dokusunu iyileştirir ve daha dolgun görünmesini sağlar. Vücudun başka alanlarında eklem ağrıları gibi yaşlanmaya bağlı sağlık problemlerini gidermek için kullanılır. Vücutta doğal olarak üretilen bir moleküldür. Kolajen miktarının korunmasının, nem seviyesinin, esneklik ve sıkılığın önemli olduğu cilt hücrelerinde, eklemlerin içinde ve göz çukurlarında büyük moleküler yapıda bulunur.

Hyalüronik asidin cildin yaşlanmasına karşı etkisi nedir?

Cildin özellikle üst tabakalarında daha fazla oranda bulunan hyalüronik asit, cildin en önemli proteinleri kolajen ve elastin lifler gibi davranır. Ancak hyalüronik asit molekülünün ciltteki ömrü kısadır. 24 saat içerisinde %30-50 oranında azalabilir ve yaşlanma ile birlik bu azalma miktarı giderek hızlanır. Hyalüronik asit miktarındaki azalma 20'li yaşlarda başlar ve 40'lı yaşlarda giderek hızlanır. Bu nedenle ciltteki kuruluk ve yaşlanma belirtileri giderek belirgin hale gelir. Kırışıklık, ince çizgi, cilt dokusunda pürüzler, esneklik ve sıkılık kaybı oluşmaya başlar ve en önemlisi cilt dolgunluğunu kaybeder.

Hyalüronik asidin cilt için yararı nedir?

Ciltteki nem miktarında azalmanın en önemli etkileri cilt sıkılığı ve dolgunluğundaki kayıplar olarak ortaya çıkmaktadır. Hyalüronik asit içeren topikal ürünler ile cildin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlamak mümkündür.

Cildiniz için hangi hyalüronik asit ürünü uygun?

Hyalüronik asit yağsız formülü ve nem verme özelliği sayesinde tüm cilt tipleri için ideal bir içeriktir. Hassas ciltlerde dahi uzun süre, derinlemesine nemlilik sağlar. 
Tüm SkinCeuticals hyalüronik asit içeren ürünler; ince çizgi, kırışıklık, nemsizlik ve geçici cilt hassasiyetine karşı savaşmaya ve ciltteki leke görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Size en uygun hyalüronik asit ürününü keşfetmek için yetkili satış noktalarımıza bekliyoruz.

Topikal ve enjeksiyon formundaki hyalüronik asidin farkı nedir?

Hyalüronik asit, güçlü bir nemlendirici olmasına rağmen, parçalanmış moleküler yapıda değilse ciltte penetrasyonunu zorlayacak büyüklüktedir. Enjeksiyon ile cilde verildiğinde ise cilde dolgunluk kazandırmak ve pürüzsüzlük sağlamak için hücreler arasındaki boşlukları doldurur ve bu alanlarda daha fazla suyun absorbe edilmesini sağlar.
Dolgu işlemleri için yüzdeki en yaygın bölgeler göz, ağız ve dudak çevresi, yanak, alındır. Bu bölgelere uygulanan işlemlerin etkisi 3-9 ay arası devam eder ve hyalüronik asit vücutta depo edilir. Ancak ciltteki sağlıklı görünümün devamı için işlemin ihtiyaç doğrultusunda tekrar edilmesi gerekmektedir. Profesyonel hyalüronik asit enjeksiyon işlemleri için en yakın SkinCeuticals yetkili bayisine uğrayın  Size en yakın yetkili SkinCeuticals bayisi

Topikal hyalüronik asit ürünleri günümüzde en verimli ev bakım ürünleri haline geldi. Cilt üzerindeki nemliliği arttırır, cilt daha yumuşak ve pürüzsüz hale gelir, daha dolgun ve sıkı gözükür.
Profesyonel olarak uygulanan hyalüronik asit enjeksiyonlarının devam bakımı olarak kullanılabilir.

Hyalüronik asit yağlı ciltlerin kullanımı için uygun mudur?

Yağlı ciltler söz konusu olduğunda; gözenekleri tıkama korkusu nedeniyle nem bakımından kaçınmak iyi bir fikir gibi görünebilir. Ancak bunun tersi doğrudur. Birçok geleneksel nemlendirici bileşen yağlı ciltlerde yapışkan veya ağır hissettirebilir. Sonuç olarak, ciltteki nem seviyelerini korumaya yardımcı olan, yağsız, komedojenik olmayan formülleri tercih etmek önemlidir.

Vücudun doğal nemlendiricisi olarak bilinen hyalüronik asit, kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilir.  Hydrating B5,cilde nem çeken ve ciltte nemi tutan, gözenekleri tıkamadan etkili bir şekilde uzun süreli nemlendirme sağlayan hafif bir nemlendiricidir.

Hyalüronik asit içeren serumlar cildiniz için uygun mudur?

Evet! Yaşlanma başladığında, vücutta bulunan hyalüronik asit yavaş yavaş azalmaya ve işlevini yitirmeye başlar.  Bu durum ciltte kuruluğa,  ince çizgi ve kırışıklıklara,leke görünümüne ve sıkılık kaybına neden olur. Kullandığınız seruma ve cilt tipinize bağlı olarak hyalüronik asit serumları cilde birçok fayda sağlayabilir. Günlük cilt bakım rutininize hyalüronik asit serumu eklemek yalnızca cilde nemlendirme sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cilt dokusunu iyileştirmeye ve cilde daha dolgun bir görünüm kazandırmaya da yardımcı olur.

SkinCeuticals Hyalüronik Asit Intensifier,  yüksek konsantrasyonda saf hyalüronik asit ile formüle edilmiştir, cildin hyalüronik asit seviyesini yükselttiği, cilt dokusunu düzelttiği ve uzun süreli nemlendirme sağladığı kanıtlanmıştır.

Hyalüronik asit serum kullanmanın en doğru yolu nedir?

Aksi belirtilmediği sürece, hyalüronik asit içeren serumlar günde bir veya iki kez uygulanmalıdır.  Sabah cilt bakım rutininizde,  SkinCeuticals vitamin C antioksidan serumunuzdan sonra,  ve SkinCeuticals güneş koruyucunuzdan önce uygulayınız.Eğer gece bakım rutininizde  retinol kullanıyorsanız,  hyalüronik asit serumunuzu retinolden sonra uygulayınız.  Eğer hyalüronik asit serumunuzu nasıl ve ne sıklıkla uygulayacağınızdan emin değilseniz, bir cilt bakım uzmanına danışınız.

Filtrele

Cilt Tipi

Cilt Durumu

Sırala

Filtrele

Cilt Tipi

Cilt Durumu

Sırala

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer