Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerinden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

  • Ana Sayfa >
  • Cildinize uygun doğru kırışıklık kremini nasıl seçmelisiniz?
SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

Cildinize uygun doğru kırışıklık kremini nasıl seçmelisiniz?

Kırışıklık karşıtı kremler ile ilgili tüm detaylar burada!

Asset 10 1080x1080.jpg

Kırışıklık Karşıtı Kremler Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Pek çok kişi kırışıklık karşıtı kremlerinin işe yarayıp yaramadığı konusunda kararsız olabilir. Doğru ve düzenli kullanımda kırışıklık karşıtı kremleri cildiniz üzerinde pek çok olumlu etki sunar. Gelin, kırışıklık karşıtı kremler ne işe yarıyor, nasıl bir etki sunuyor bir bakalım.

Kırışık karşıtı kremler, temel olarak içerdikleri bileşenler sayesinde ince kırışıklıkların görünümü, göz çevresindeki koyu halkaların görünümü gibi yaşlanma belirtilerini azaltmak amacıyla geliştirilir. Cildin elastikiyetini, nem dengesini artırarak, görünümünün yenilenmesine yardımcı olarak daha genç ve canlı bir cilt görünümüne destek olur.
 
Kırışıklık karşıtı kremler, var olan kırışıklıkların görünümü azaltıp aynı zamanda kırışıklık görünümün oluşumunu hafifletmeye yardımcı olabilir. Bu durum hem kadınlar hem de erkekler için kırışıklık karşıtı krem seçiminde dikkat edilmesi gereken bir durum olarak öne çıkar. Kırışıklık karşıtı kremler, ince çizgilerin görünümünü yumuşatmada etkili olabiliyor. Ancak daha derin kırışıklıklarınız üzerinde hiçbir etkisi olmayabilir. Bu durumlarda size rehberlik etmesi için uzman bir dermatologa danışabilirsiniz.

Bir Kırışıklık Karşıtı Kreminde Eksik Olmaması Gereken Bileşenler

Bir cilt bakım ürünü seçerken içerik listesini incelemek oldukça önemli. Örneğin; etkili ve iyi bir kırışıklık karşıtı kreminin içermesi gereken belli başlı bileşenler var. İşte bir kırışıklık kreminde eksik olmaması gereken bileşenler:

●     Retinol: Kırışıklık kremlerinin en önemli bileşenlerden biri retinoldür. Bu madde, kolajen üretimine yardımcı olarak yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.
●      Hyaluronik Asit: Cildinizi nemli tutan ve cilt kalitesini arttıran önemli bir bileşendir.
●      C ve E vitaminleri: Serbest radikal oluşumunu azaltan C ve E vitaminleri cildinizi oksidatif stresten korumaya yardımcı olur.
●      Peptitler: Cildin esnekliğini arttırır, böylece kırışık görünüme karşı etki gösterir.
●      AHA ve BHA: Peeling asitleri olarak bilinen AHA ve BHA bileşenleri cilt kusurlarının görünümünü azaltmaya yardımcı olur.
 
Kırışıklık karşıtı krem seçerken bu bileşenlerin kombinasyonunu içeren formülleri tercih etmeniz en iyi sonuçları almanıza yardımcı olacaktır.
 

Cilt Tipiniz İçin Uygun Kırışıklık Karşıtı Kremler

Hem kırışıklık karşıtı gündüz kremleri hem de kırışıklık karşıtı gece kremleri seçerken ilk dikkat etmeniz gereken durumlardan biri cilt tipiniz. Cilt tipinize uygun kırışıklık karşıtı kremi ve yaşlanma karşıtı ürünler seçerken size yardımcı olacak bazı önerileri aşağıda bulabilirsiniz:

Karma ve Yağlı Ciltler
Yağlı ya da karma cilde sahip olanlar, cildin yağ dengesini koruyacak ve yağlı bir his bırakmayacak bir ürün bulmakta zorlanabilirler. Eğer yağlı bir cilt tipine sahipseniz; su bazlı ve jel formunda kremleri tercih edebilirsiniz. Salisilik asit, retinol ve niasinamid gibi bileşenler içeren formüller sebum üretimini ve kusurların görünümünü azaltabildiğinden bu bileşenlere sahip ürünlere yönelebilirsiniz.
 
Karma ve yağlı ciltler için Skinceuticals Günlük Yüz Bakım Kremi ideal bir seçim olabilir. Bu krem, gözenek görünümünü azaltmaya yardımcı olurken cildi nemlendirir, böylece cildinize pürüzsüz bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

Akneye Eğilim Gösteren Ciltler
Akneye eğilim gösteren bir cildiniz varsa gözeneklerinizi tıkamayacak bir ürün seçmeniz gerekir. Komedojenik olmayan yağsız ürünler akneye eğilim gösteren ciltler için uygun olacaktır. Eğer akneye eğilim gösteren ve hassas bir cildiniz varsa cildinizin tahriş olmaması için yoğun parfümlü losyonlardan da uzak durmalısınız. Cildinizin hızla emebileceği, ağır bir his bırakmayan, hafif yapılı nemlendiricileri tercih edebilirsiniz.

Kuru Ciltler 
Kuru ciltler için kırışıklık karşıtı bir krem arıyorsanız ekstra nem sunacak içeriklere sahip ürünleri inceleyebilirsiniz. Hyaluronik asit içeren ürünler, cildinizi uygun şekilde nemlendirebilir ve esnekliğini arttırabilir. Eğer çok kuru bir cildiniz varsa seçtiğiniz ürün, seramidler gibi bir tür lipid de içerebilir. Triple Lipid Yaşlanma Karşıtı Onarıcı Krem cildinizdeki lipid dengesini yenileyerek cilt bariyerini onarmaya yardımcı olur. Erken yaşlanmanın belirtilerini azaltmak için ideal bir seçenek olabilir.
Normal-Karma Ciltler
 
Normal veya karma bir cilde sahipseniz en iyi bileşenlere sahip formülüyle derin kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtileriyle savaşan A.G.E. Interrupter Advanced Kırışıklık Karşıtı Bakım Kremi harika bir tercih olabilir. Bu ürün; cildin görünümünü geliştirir, sıkılık kazandırır ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer