Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

Silymarin (Devedikeni) Mikroskop Altında

Silymarin ile ilgili tüm detaylar burada!

post4

Yağlı Cilt İçin Bakım Rehberi

Yağlı Cilt İçin Bakım Rehberi

Stres, genetik yatkınlık, çevresel koşullar ve hormonal değişimler gibi farklı nedenler yağlı cilt oluşumuna neden olabilir. Yağlı ciltler için bakım önerilerini keşfetmek için yazımızı okuyabilirsiniz.
 
Cildi koruyan ve nemlendiren mumsu, yağlı dokuya sahip salgı ‘sebum’ olarak adlandırılır. Sebum cilt sağlığının korunmasında çok önemli bir göreve sahiptir. Ancak idealden fazla üretildiğinde gözeneklerin tıkanmasına, akne oluşumuna ve cildin nefes alamamasına neden olabilir. Yağlı cilt tipi, sebum üretiminin fazlalığı ile karakterizedir. Yağlı cilt bakımı düzenli olarak gerçekleştirildiğinde fazla sebumun cilt yüzeyinden uzaklaştırılması ve fazla sebum üretimine bağlı cilt sorunlarının önlenmesi mümkün olur. Dolayısıyla yağlı ciltler için cilt bakımı rutininin doğru ürünler seçilerek düzenli olarak gerçekleştirilmesi önemlidir. Bu yazımızda “Yağlı ciltler için ne yapılmalı?” odağında bilgi aktaracağız, öncesinde yağlı ciltleri yakından tanıyalım.
Yağlı Cilt Nedir?
Cilt tarafından salgılanan sebum az önce de belirtildiği gibi cilt sağlığının korunmasında önemli bir role sahiptir. Cildin nemli kalmasına, çevresel faktörlerden minimum şekilde etkilenmesine ve parlaklığını korumasına yardımcı olur. Sebum üretimi azaldığında cildin koruyucu bariyeri zayıflayarak çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Tam tersi durum yani ciltteki yağ bezlerinin aşırı sebum üretmesi de cilt sağlığını tehdit edebilir.
 
Sebum üretiminin fazla olduğu cilt tipi yağlı cilt olarak adlandırılır. Bu cilt tipine sahip olanlar yağlı yüz görüntüsünden, diğer bir deyişle yüzde parlak ve yağlı bir görünümden şikayetçi olabilirler. Yağlı cilt temizleme başta olmak üzere yağlı ciltler için bakım süreçlerinin aksatılması fazla yağın gözenekleri tıkamasına yol açar. Tıkanan gözenekler ise siyah nokta, beyaz nokta, sivilce ve farklı akne türleri oluşumunun temel nedenidir. Yağlı cilt sorunu yaşayanlar düzenli olarak bakım yapmadıklarında yüzde lekelenme ve cilt yapısında bozulma gibi durumlarla karşılaşabilirler.
 
Yüz Yağlanması Neden Olur?
 
Yağlı cilde sahip olanlar, daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak adına “Yüz yağlanması neden olur?” sorusunu sıklıkla sormaktadır. Yağlı cilt oluşumuna neden olan tek bir faktörden ziyade bir dizi unsurdan bahsedilmesi daha doğru olacaktır.
 
Genetik yatkınlık, yanlış cilt bakım ürünlerinin kullanılması, stres, yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları gibi bir dizi neden ciltte yağlanmaya neden olabilir. Tüm bunlara ek olarak puberte, gebelik ve menopoz dönemlerinde meydana gelen hormonal değişimlerin de ciltteki yağ bezlerinin aşırı sebum üretmesine yol açıp cilt yağlanmasına neden olabileceği bilinmektedir.
 
Yağlı cilde sahip olan herkes aynı belirtileri, aynı şiddette yaşamayabilir. En sık görülen yağlı cilt belirtileri arasında ciltte parlaklık ve dokunulduğunda fark edilen yağlı bir his yer alır. Yüzde yağlanmanın yoğun olduğu bölgelerde; burun, çene ve alın çevresinde gözeneklerde genişleme, siyah nokta ve akne oluşumu yaygındır.
 
Yağlı cilt temizleme ve bakım süreçleri ile cildin yağ dengesinin sağlanması, yaşanan şikayetlerin azaltılması ve hatta ortadan kalkması mümkündür. SkinCeuticals yağlı cilt için bakım ürünlerinin düzenli kullanımı ile yağlı cilt bakımı eksiksiz bir şekilde tamamlanabilir. Cilt sağlığını iyileştirmek üzere etkinliği kanıtlanan formüllere sahip ürünler sunan SkinCeuticals tüm cilt tipleri için kapsamlı bir cilt bakımı rutini oluşturulmasına katkıda bulunur.
Yağlı Cilt için Bakım Önerileri
Yağlı cilt sorunu genetik faktörlere bağlı olarak oluşabilse de bu sorunu dengelemek için atılabilecek temel adımlar bulunur. Yağlı ciltler için bakım süreçlerinin düzenli olarak, doğru ürünler kullanılarak gerçekleştirilmesi cilt sağlığına ve görünümüne pozitif bir etki sağlayacaktır. Yağlı ciltlerin bakım sürecinde kullanılacak ürünlerin fazla yağı azaltma, tıkanmış gözenekleri açma, cildi besleme ve oluşabilecek hasarları engelleme özelliği olması gerekir. SkinCeuticals yağlı cilt tipi için özel olarak formüle edilmiş ürünleri ile rutin cilt bakımın eksiksiz tamamlanmasını sağlar.
 
SkinCeuticals uzmanları cilt bakım rutinlerinde beş temel aşamanın aksatılmadan uygulanmasını önermektedir. Farmasötik içeriklerle zenginleştirilmiş SkinCeuticals yağlı ciltler için bakım ürünleri kullanarak siz de cildinizi temizleyebilir, cilt sorunlarını önleyebilir, cildinizdeki kusurları azaltabilir, cildinizi ihtiyaç duyduğu nemle buluşturabilir ve cildinizi hasarlara karşı koruyabilirsiniz.
 
Yağlı Ciltler için Temizleyici
 
SkinCeuticals Replenishing Cleanser  yağlı cilt bakımı rutinin ilk aşamasında güvenle kullanılabilir.  “Yağlı cilt nasıl temizlenir?” ve “Cilt yağı nasıl temizlenir?” sorularının doğru yanıtlarını bulmak, etkili bir bakım sürecinin en verimli şekilde başlatılmasını sağlar. İçeriğindeki amino asitler, gliserin, seramid ve yağlar sayesinde cildi derinlemesine arındıran yüz temizleyici cildin ihtiyaç duyduğu nemi hapsetmesini sağlar. Cilt tarafından salınan fazla sebumun gözeneklerden uzaklaştırılmasına yardımcı olan yağlı yüz için temizleyici sentetik alkol ve parfüm içermez. Günde iki kere ıslak yüze köpürtülerek ve yuvarlak hareketlerle uygulanması önerilir. Temizleme aşaması tamamlandıktan sonra cildin ihtiyaç duyduğu antioksidanlarla buluşturulması için serum uygulamasına geçilebilir.
 
Yağlı Ciltler için Serum
 
SkinCeuticals PHLORETIN CF serum uygulaması “yağlı ciltler için ne yapılmalı?” sorusuna verilecek yanıtlardan biridir. Etkili bir cilt temizliği sonrasında %10 oranında saf C vitamini içeren ve aynı zamanda leke oluşumuna karşı da etki gösteren Phloretin CF serum, cilt tonunu eşitlemenin yanı sıra yaşlanma karşıtı bakım sunma özelliğine de sahiptir. Cildin çevresel faktörlerin etkisine karşı korunmasına destek olan serum içerisinde L’askorbik asit ve ferulik asit gibi özel bileşenler de bulunur. Temizlenmiş ve kurutulmuş cilde 4-5 damla serum kullanımı düzenli olarak gerçekleştirildiğinde fark edilebilir sonuçlar elde edilebilmektedir.
 
SkinCeuticals Blemish + Age Defense yağlı ciltler için cilt bakımı rutinine dahil edilmesi önerilen ürünlerden biridir. İçeriğinde diyotik asit ve salisik asit barındıran serum yalnızca 1 haftalık süreçte fazla sebumu %28 oranında azaltır. Yağlı ciltlerin sorunlu gözenek görünümünün iyileştirilmesine yardımcı olmanın yanı sıra yaşlanma belirtilerinin de etkisinin azalmasına destek olduğu bilinmektedir. 8 hafta süren ve 42 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen bir klinik çalışmada Blemish + Age Defense serumu kullanımı ile ciltteki izlerin azaldığı, 4 haftalık bir kullanımın ardından ise ince çizgilerin hafiflediği gösterilmiştir.
 
Yağlı Ciltler için Nemlendirici
 
SkinCeuticals Daily Moisture yağlı cilt bakımı süreçlerine güvenle dahil edilebilir. Yağlı cilt şikâyeti olanların yaptığı en yaygın hata cilt nemlendirme sürecinin atlanmasıdır. Temizlenmiş cilde uygulanması önerilen Daily Moisture içeriğinde deniz özü ekstresi, tarçın ve zencefil gibi doğal özler bulunur. Genişlemiş gözeneklerin küçültülmesine yardımcı olan yağlı cilt için nemlendirici krem gündüz ve gece cilt bakım rutinine güvenle eklenebilir.
 
Yağlı Ciltler için Maske
 
SkinCeuticals Clarifying Clay Masque haftada bir ya da iki kere cilt bakım süreçlerine eklenmesi önerilen ürünlerden biridir. Temizlenmiş cilde ince bir tabaka şeklinde uygulandıktan sonra 10-15 dakika beklenip durulanması önerilen ürün içerisinde yüksek konsantrasyonlu doğal killer bulunur. Doğal killer sayesinde ciltteki fazla yağ emilirken meyve asitleri sayesinde cilt tahriş olmadan soyup yenilenir. Cildi sıkılaştırıcı etkiye de sahip olan Clarifying Clay Masque içeriğinde cildi yatıştıran ve yumuşatan aloe ve papatya özleri de yer almaktadır. Yağlı cildi arındıran maske gözeneklerin küçülmesinde ve cilt lekelerinin azaltılmasında da etkilidir.
 
Yağlı ciltler için bakım rutinlerine, özellikle dışarı çıkılmadan önce yüksek faktörlü güneş kremlerinin de eklenmesi önerilir. Cilt bariyerini güçlendiren ve UV ışınlarının etkisini minimize eden SkinCeuticals güneş koruyucular ile çevresel faktörlerin etkileri azaltılabilir.

Paragraph with Text & Gallery

Description 2

Paragraph with Text & Products Gallery

Description 3

Paragraph with Medias Gallery

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer