Skinceuticals bülteni için kaydolun

Yeni haberler hakkında bilgilendirilmek, yenilikler ve son estetik trendlerinden haberdar olmak için*

Kapat

Kayıt olun veya giriş yapın

Henüz kayıtlı bir hesabınız yok mu?

Gönder>

SkinCeuticals - Dermo profesyonel cilt bakımı

Yetkili satış noktalarımız.

Yağlı Cilt İçin Bakım Rehberi

Yağlı Cilt İçin Bakım Rehberi ile ilgili tüm detaylar burada!

skinceuticals daily moisture krem

Yağlı Cilt Nedir?

Cilt tarafından salgılanan sebum az önce de belirtildiği gibi cildin sağlıklı görünümünün korunmasında önemli bir role sahiptir. Cildin nemli kalmasına, çevresel faktörlerden minimum şekilde etkilenmesine ve parlaklığını korumasına yardımcı olur. Sebum üretimi azaldığında cildin koruyucu bariyeri zayıflayarak çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Tam tersi durum yani ciltteki yağ bezlerinin aşırı sebum üretmesi de cildin sağlıklı görünümünü tehdit edebilir.

Sebum üretiminin fazla olduğu cilt tipi yağlı cilt olarak adlandırılır. Bu cilt tipine sahip olanlar yağlı yüz görüntüsünden, diğer bir deyişle yüzde parlak ve yağlı bir görünümden şikayetçi olabilirler. Yağlı cilt temizleme başta olmak üzere yağlı ciltler için bakım süreçlerinin aksatılması fazla yağın gözenekleri tıkamasına yol açabilmektedir. Tıkanan gözenekler ise siyah nokta gibi farklı cilt kusurlarının oluşumunun temel nedenlerinden biridir. Yağlı cilt sorunu yaşayanlar düzenli olarak bakım yapmadıklarında yüzde lekelenme ve cilt yapısında bozulma gibi durumlarla karşılaşabilirler.

Yüz Yağlanması Neden Olur?

Yağlı cilde sahip olanlar, daha sağlıklı ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olmak adına “Yüz yağlanması neden olur?” sorusunu sıklıkla sormaktadır. Yağlı cilt oluşumuna neden olan tek bir faktörden ziyade bir dizi unsurdan bahsedilmesi daha doğru olacaktır.

Genetik yatkınlık, yanlış cilt bakım ürünlerinin kullanılması, stres, yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları gibi bir dizi neden ciltte yağlanmaya neden olabilir. Tüm bunlara ek olarak puberte, gebelik ve menopoz dönemlerinde meydana gelen hormonal değişimlerin de ciltteki yağ bezlerinin aşırı sebum üretmesine yol açıp cilt yağlanmasına neden olabileceği bilinmektedir.
 
Yağlı cilde sahip olan herkes aynı belirtileri, aynı şiddette yaşamayabilir. En sık görülen yağlı cilt belirtileri arasında ciltte parlaklık ve dokunulduğunda fark edilen yağlı bir his yer alır. Yüzde yağlanmanın yoğun olduğu bölgelerde; burun, çene ve alın çevresinde gözeneklerde genişleme, siyah nokta ve akne oluşumu yaygındır.
 
Yağlı cilt temizleme ve bakım süreçleri ile cildin yağ dengesinin sağlanması, yaşanan şikayetlerin azaltılması ve hatta ortadan kalkması mümkündür. SkinCeuticals yağlı cilt için bakım ürünlerinin düzenli kullanımı ile yağlı cilt bakımı eksiksiz bir şekilde tamamlanabilir. Cildin sağlıklı görünümü için, etkinliği kanıtlanan formüllere sahip ürünler sunan SkinCeuticals tüm cilt tipleri için kapsamlı bir cilt bakımı rutini oluşturulmasına katkıda bulunur.

Yağlı Cilt için Bakım Önerileri


Yağlı cilt sorunu genetik faktörlere bağlı olarak oluşabilse de bu sorunu dengelemek için atılabilecek temel adımlar bulunur. Yağlı ciltler için bakım süreçlerinin düzenli olarak, doğru ürünler kullanılarak gerçekleştirilmesi cildin sağlıklı görünümüne pozitif bir etki sağlayacaktır. Yağlı ciltlerin bakım sürecinde kullanılacak ürünlerin fazla yağı azaltma, tıkanmış gözenekleri açma, cildi besleme ve oluşabilecek hasarları engelleme özelliği olması gerekir. SkinCeuticals yağlı cilt tipi için özel olarak formüle edilmiş ürünleri ile rutin cilt bakımın eksiksiz tamamlanmasını sağlamaya katkıda bulunur.

SkinCeuticals uzmanları cilt bakım rutinlerinde beş temel aşamanın aksatılmadan uygulanmasını önermektedir. SkinCeuticals yağlı ciltler için bakım ürünleri kullanarak siz de cildinizi temizleyebilir, cilt sorunlarını önleyebilir, cildinizdeki kusurların görünümünü azaltabilir, cildinizi ihtiyaç duyduğu nemle buluşturabilir ve cildinizi hasarlara karşı koruyabilirsiniz.

Yağlı Ciltler için Temizleyici

SkinCeuticals Replenishing Cleanser yağlı cilt bakımı rutinin ilk aşamasında güvenle kullanılabilir.  “Yağlı cilt nasıl temizlenir?” ve “Cilt yağı nasıl temizlenir?” sorularının doğru yanıtlarını bulmak, etkili bir bakım sürecinin en verimli şekilde başlatılmasını sağlar. Gliserin ve seramid içeren formülü sayesinde cildi arındıran yüz temizleyici cildin nemlenmiş hissetmesine yardımcı olur. Cilt tarafından salınan fazla sebumun gözeneklerden uzaklaştırılmasına yardımcı olan yağlı yüz için temizleyici alkol ve parfüm içermez. Günde iki kere ıslak yüze köpürtülerek ve yuvarlak hareketlerle uygulanması önerilir. Temizleme aşaması tamamlandıktan sonra cildin ihtiyaç duyduğu antioksidanlarla buluşturulması için serum uygulamasına geçilebilir.

Yağlı Ciltler için Serum

SkinCeuticals SİLYMARİN CFserum uygulaması “yağlı ciltler için ne yapılmalı?” sorusuna verilecek yanıtlardan biridir. Yağlı ve akneye eğilim gösterebilen ciltler için özel olarak geliştirilmiş, cilt kusurlarına sebep olabilecek aşırı yağlanmayı azaltan, %15 saf C vitamini içeren antioksidan serum, yaşlanma karşıtı bakım sunma özelliğine de sahiptir. Günde 1 kez sabah cildinizi temizledikten sonra 4-5 damla ürünü avucunuza döküp parmak uçlarınızı kullanarak kurulanmış yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz.

SkinCeuticals Blemish + Age Defense yağlı ciltler için cilt bakımı rutinine dahil edilmesi önerilen ürünlerden biridir. İçeriğinde diyotik asit ve salisik asit barındıran serum yalnızca 1 haftalık süreçte fazla sebumu %28 oranında azaltır*. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltırken, cilt dokusunu pürüzsüzleştirir.
*Klinik çalışma, 72 kişi, 1 hafta
 
Yağlı Ciltler için Nemlendirici
 
SkinCeuticals Daily Moisture yağlı cilt bakımı süreçlerine güvenle dahil edilebilir. Yağlı cilt şikâyeti olanların yaptığı en yaygın hata cilt nemlendirme sürecinin atlanmasıdır. Temizlenmiş cilde uygulanması önerilen Daily Moisture içeriğinde tarçın ve zencefil gibi özler bulunur. Genişlemiş gözeneklerin görünümünün küçültülmesine yardımcı olan yağlı cilt için nemlendirici krem gündüz ve gece cilt bakım rutinine güvenle eklenebilir.

Yağlı Ciltler için Maske

SkinCeuticals Clarifying Clay Masque haftada bir ya da iki kere cilt bakım süreçlerine eklenmesi önerilen ürünlerden biridir. Temizlenmiş cilde ince bir tabaka şeklinde uygulandıktan sonra 10-15 dakika beklenip durulanması önerilen ürün içerisinde doğal killer bulunur. Doğal killer içeren formülü sayesinde cildi fazla sebumdan arındırır. Clarifying Clay Masque gözenek görünümünü azaltırken cildi arındırır. Yağlı cildi arındıran maske gözeneklerin küçülmesinde etkilidir.

Yağlı ciltler için bakım rutinlerine, özellikle dışarı çıkılmadan önce yüksek faktörlü güneş kremlerinin de eklenmesi önerilir. Cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı ve UV ışınlarının etkisini minimize eden SkinCeuticals güneş koruyucular ile çevresel faktörlerin etkileri azaltılabilir.

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer